bugün

dikkatle takip edilesi yazardir cunku ciddi anlamda hayalperesttir. ya neyin milliyetinden bahsediyordur bu insan bi oturup dusunmeden konusuyordur. en sonuna geldiginde ise hep hakli oldugunu dusunuyordur. simdilerde bir cok dogu kokenli turk vatandasi arkadasimizda bu hava ve yazar tipi gorulmektedir. tasrif edilmiyorlarsada islerine bakiyorlardir. digerleri ise uyumakla beraber destekliyorlardir da. *
(bkz: akbil kürt milliyetçiliği yapan yazar)
aslında, ben bu entry'i yazdığımda, sadece iğrenç paso-akbil espirisi taşımadığını okuyanların anlayacağını ummuştum.
türk milliyetçiliği yapan yazara "faşiisst faşist" diyerek bağıran yazardır. kendilerini "özgürlük savaşcısı, asi" olarak adlandıran yazarlardır. sıkıştıkları anda "türk kürt kardeştir" derler. keşke birlikte yaşamayı benimseyip, kendilerine yazık etmeseler. allah muhafaza ondan sonra tırnak işareti arasında kalıverir ademoğlu.
tırnak arasında en çok ne kullanırım, okuyan bilir.
isim versek çaylak olacağımız ama onlar bizim nick altımıza faşist yazdığında bir sorun olmayan ....'lerdir.
(bkz: yüce türk devletine kürdü olamayan bir kürdün özrü)
(#2857415)
karsisindakini "fasist" olarak goren, kendisine de geldi mi, "yasayin halklarin kardesligi" diyen kisi.

bugune kadar ne etliye ne de sutluye karistik, ne de kimsenin bilmem nesine "kist" dedik ama, her seyin de bir sirasi, yeri, adabi vardir; nerden baslasam, nereye suruklesem diye dusundurur insani. zira, ilk once su bilinmelidir ki, kurt lerin tek sucu, pkk adli "serefsizler birligi" nin kurtlerden olusmasidir, anti parantez olarak , kendimin de, yaklasik 110 sene once deliorman dan gocen, buyuk dedemin torunu olarak, bursali oldugumu soylemek istiyorum, bu olay kesinlikle klavye nin de arkasina saklanilarak yapilacak bir propaganda degil.

eger empati yapmak denen sey, bunyemde varsa, empati yapabiliyorum, kurt leri ya da, pkk lilar ya da cogunlugu kurt diye, her kurt un pkk li sanildigini da bilyiorum, bu sekilde empati yaptigim da, kendimi bir kurt un yerine koydugumda, onlarin da haklilari olanlari vardir diyorum, herkes bir degildir sozu aklima geliyor, ya da genelleme yapmanin dayanilmaz hafifliginden kurtariyorum bunyemi.

ama, diger yandan da, sonuna kadar bir turk milliyetcisi olarak da, aklima madalyonun obur yuzu geliyor; arasinda yine kurtlerin de bulundugu, yaklasik 25 senelik zarf icerisinde oldurulmus, binlerce sucsuz insan; coluk - cocuk; ne oldugundan habersizce hayata veda eden, insanlar, bir yanini da, evinin bakimini ustlenmis, cocugunu buyutme gibi yegane gorevi yuruten, bircok anne; anne diyorum, bu kutsal sifatin yerini hicbir sey dolduramiyor gozumde...

hele hele, ya askerlere ne demeli, anasi babasi tarafindan yemeyip de icmeyip de buyutulen; sonu acik olan bir sekilde beklentileri karsilamak adina, askere gonderilip de, canlisi yerine, oglunun turk bayragi uzerine sarilmis tabutunu alan ebeveynler; kendim de ayni seyleri yasadigim icin, askeri hastanenin morg unda, yakininizin cenazesini beklemek kadar buyuk bir aci yoktur; ki o da dayinizdir; abinizdir; dayidan cok kardesinizdir. bu sadece bir ornek, maalesef ki, yazarken de, aklina surekli birtakim fikirler gelip de, yazisinin icerigini pek koruyamayan bir insan oldugum icin, konuyu dagitmadan devam ediyorum. ve aslinda, hicbir sekilde demek istemixyorum aslinda, yine iki tarafli dusunuyorum, yine disladigimiz kurt ler olmustur,- ya da sictigim boku yemem ben - disladigim, ne isin var lan memleketimde dedigim kurt ler olmustur, ama bir yandan da, kapkaccisinin, efendim simitcisinin, ayakkabi boyacisinin da, tinercisinin de buyuk cogunlunun da ne yazik ki, bu milletten geldigini bildigim icin, bir yerden sonra, dahil oldugum turk duygularim ne yazik ki kabariyor. kimse kalkip da "demagoji yapma lan" demesin... kurt de baksin turk de baksin, verdigim ornekleri bir gorsun, yoksa ben bu yazdigim yaziyi, yalarim yutarim; akli basinda bir insanim ben, 23 yasindayim; yasitlarim evleniyor, koylerde coluk cocuk sahibi oluyor; ve ne yazik ki kimileri sehit oluyor, hem de ordunun sakladigi sansli mi desem, sanssiz mi desem bilemedigim, bir iki tanesi aciklaniyor, geriye kalan onlarcalari da, sessiz sedasiz evlerine gonderiliyor, gecenin bir yarisi zilinizi calan iki tane jandarmanin soylemis oldugu "basiniz sagolsun !" tesellisi ile, annelerin bagri yaniyor, babalarin yuregi ortadfan ikiye ayriliyor.

bir de bunun parti yonu var tabii ki. hic kimse, kotulemeye ya da "haksizsin kocum", "yanlis dusunuyorsun" demeye kalkmasin, su an kurtleri meclis de temsil eden partinin* amacinin ne oldugunu benim bildigim kadar sen de biliyorsun kurt kardesim. tarihte bu boyledir, bir kisinin ya da bir tuzel kurumun, o da olmadi devletin; bir kere guvenini sarsarsan; ama ikinci seferde, ama bilemedin ucuncu seferde, artik sana karsi, eski gozle bakmaz; bakmasi mumkun degildir; bakmasi da beklenemez; iste boyledir genel kani bu parti ve de uyeleri hakkindaki dusunceler de, simdi kalkip da nasil "paso kurt milliyetciligi yapan yazar" yerine fasist damgasi yemezsin; tamam ben de biliyorum, isvicre den almisiz demokrasi denen zamazingoyu, diger fikirler de olsun, hic kimsenin hakki yenmesin, ama kalkip da, bu fikirlerin icine, "inceden inceden bir vatanin butunlugunu zarara sokacak" fikirlere yer veriliyorsa, gel de fasist damgasini yeme, irkci etiketine maruz kalma; yaftalarin en buyugunu ye... "

zamana kadar, kurt ler de, maveraunnehir civarinda konuslanmis bir milletmis, tarih bilgim genellikle osmanli imparatorlugu cercevesi sinirlarinda iyidir, ama diger konular hakkinda, bilmedigim seyi kalkip da buraya yazmam, ya da bu topraklar uzerinde kurulan yeni devletlere de kendilerini entegre etmisler, ayni zamanda vakt i zamaninda okumus oldugum bir makalede de, asil kurtlerin "uzun boylu hafif sari sacli, ya da kizil a kacan bir renk de olabilir, ve de renkli gozlu uzun boylu insanlar" olduklari hakkindaki rivayetler vardi, o zaman simdiki kurt lerin de, zamanla buradaki halklarla birlesip gercek kimliklerini kaybettiklerini ben iddia edebilir miyim, ya da kalkip da sizin diliniz aslinda suydu, aslinda siz ermenisiniz diyebilir miyim ?" iste bu olaylar beni asarken, kurt lerin kalkip da, kimi zaman "aslinda bu topraklar bizimdi, ilk once biz geldik" deyip de, tarihte var olmayan bir seyi ya da bunca senedir duyulmayan bir seyi de kalkip da, ittire kaktira, kabul ettirmeye calisilmasi da ilginc bir olaydir. sonuc olarak, hicbir toprak su an uzerinde bulunan ulkeye ait degildir, zamanla uzerinde binlerce devlet kurulmus, yikila yikila en son kurulu kalan devlete kadar degisik milletlerin egemenligi altinda kalmistir; tarih benim bildigim kadariyla boyle sure gelmistir" bize anlatma bunlari diyorsaniz, turk milleti nin oldugu yerde, kurt milliyetciligi denk dusmez, eger biz kimsenin tavuguna kist demeden misal 3 milyona yaklasan nufusunun yavas yavas cogunlugunu ele geciren kurt lerle bursa da gecinebiliyorsak, kimi zaman ama onlar ama biz, somurta somurta da olsa, yasantimizi surdurebiliyorsak, kimin derdi kimedir; turkiye cumhuriyeti topraklarinda, turk lugu kabul etmis, ve de "ekmegini yedigi topraklarda" yasamayi surduren kurt varsa, kimin kasintisi vardir, iste bu yazar soruya cevap aramalidir. haa, sen kalkip da, benim kasintim var, "illaki ben kurdum, savunacam haklarimi" diyorsan, tarihte biz nasil karsimizda her daim karsit dusunceler bulduysak, sen de hakkini ariyorsan, ben de kendimi fasist olarak kabul ediyorsam, benim de senin savunduklarina karsi karsit dusuncem olacak. unutma ki, guclu olan, gucsuz olani dover; ama akil yoluyla, ama zor yoluyla. nokta
alternatifi var bi de ; (bkz: sürekli türk milliyetçiliği yapan insan) ya da aynı potada eritelim; (bkz: sürekli milliyetçilik yapan ilkel insan)
ülkücülerin bok atmaması gereken insanlardır. eğer siz türk milliyetçiliği yapabiliyorsanız onlarında sonuna kadar kürt milliyetçiliği yapma hakkı vardır. ama benim fikrim hiçbir türlü milliyetçiliğin yapılmaması yönündedir. sen tutupta her kürt şöyledir böyledir diyip genelleme yaparsan onlarında bu hakkı vardır. özgürlükler bu şekilde çiğnenemez. bunları yapan insanlar yanlışlığın yazarlarıdır.
bu ülkede kürt milliyetçiliği diye birşey olamaz.*sebepse bahsi geçen türk milliyetçiliği ulus devlet olan türkiye milliyetçiliğidir."türkiye cumhuriyetinin milleti türktür. " anayasa da bu boyle geçer.

buradaki türk milletinin içinde siz görmek istemesenizde türk,laz,kürt,çerkez,gürcü,ermeni vs.vs. hepsi vardır, ve yapılan milliyetçilik etnik milliyetçilik değil ulus milliyetçiliğidir.

ha dersenki "ülkücü milliyetçiliği var." evet var , ama hangi aklı başında adam bunu tasrif ediyor? kimse!!!
bu durumda kürt arkadaşların da kürt milliyetciliği* yapmasını tasrif edemeyiz, etmememiz gerekir. edersen sende ülkücü ile aynı kafada olursun göte giren şemsiye de aha böyle açılmaz.
altar'ın oğlu tarkan'ın yapacağı şeydir.
(bkz: kurt)
(bkz: kartal tibet)