1. 1.
  türkiye'de yaşanması normal olan ve gayet olağan karşılanması gereken gerçek bir olay.

  efendim senelik izin dönemimde aylaklıktan kırıldığım için öğle vaktinde uyanıp bugün saat 16 sularında faturalarla cebelleşmek için kendimi sokaklara attım. yolumun üzerinde bulunan bir pasajın içinden, devlet tarafından soyulmaya ayağım ile giderken "rooorrrrr" diye arkamdan gelen bir ses ile irkildim.

  arkamı dönmem ile beraber yanımdan geçen ve "ıyyykkkk" fren efekti ile 10 metre ilerde duran bir motorsikleti ve üzerinde oturan 90-60-300 beden ölçülerine sahip vatandaşımızı görerek " ulan caddede miyim yoksa cadde benim içimde mi?" ikilemine düştüm.

  işte tam bu ikilem ile boğuşurken pasajda motor kullanan vatandaşımızın ayaklarına dikkatim gark oldu. ben diyim 10 siz deyin 15 cm kadar, topuklu bir ayakkabı mı yoksa roket rampası mı bilemediğim bir modeldeki ve muhtemelen bu dünyadan olmayan bir ayak giysisi ile vatandaşımız 90-60-300 lük bedenini motordan dışarı attı.

  gözlerimde lömbür lömbür bir görüntü ile süzülen hanım kızımıza mı, pasajın merdivenlerini motorla nasıl çıktığına mı, ayakkabısının benden uzun olan topuğuna mı, yoksa şenam adlı bir erkeğin sorusuna "efeniiimmm" deyişine mi şaşırayım bilemedim.

  pasajdan çıkana kadar "roooorrrr" sesi işitmemek için hızlı adımlarla olay mahallini terk ederken, gözlerimin önünde canlanan 300-topuk-motor-pasaj dörtlüsü soyulmak için biraz daha hızlandırdı beni.
  4 ... uykucusirin