1. 44.
  maalesef türkiye'yi geriye götürmüş sistem. burada olmadı. denendi sonuç: başarısız.
  evet diyenler umarım kafasını yastığa koyduğunda pişmanlık duyuyordur. başka da bir sözüm yok.
  ... kucuk zenci
 2. 43.
  Partili olması parti menfaatine çalışmayı gerektirirse öyle bir cumhurbaşkanına gerek yok.

  Cumhurbaşkanı halka çalışır. Partisine değil.
  2 ... benimhalaumudumvar
 3. 42.
  Patili bir stepnesi de vardır.
  1 ... cincinnatus
 4. 41.
  tüm partilere eşit mesafede olmaya engel uygulama.
  2 ... anti sosyal
 5. 40.
  hem siyasi parti genel başkanı hem de cumhurbaşkanı olan insanların mevkisidir. eleştirmek tehlikeli ve yasaktır. çünkü siz siyasi parti genel başkanını eleştireyim derken yanlışlıkla cumhurbaşkanını eleştirmiş olabilirsiniz. kendisi siyasi parti genel başkanı olarak açıklama yaparken birden cumhurbaşkanına, cumhurbaşkanı olarak açıklama yaparken birden siyasi parti genel başkanına dönüşebilir. avantajları ise, siyasi parti genel başkanı olarak eleştirdiği bir kurumu, cumhurbaşkanı olarak kapatabilir. umarım bir gün benim de böyle bir mevkim olur.
  4 ... sivasli bey
 6. 39.
  sakil duran bir uygulama.
  1 ... usualsuspects
 7. 38.
  Apolitik cumhurbaskani nereden bulacağız.
  1 -2 ... ekonovich
 8. 37.
  Turkiyede her zaman vuku bulmuş olgudur. Ataturk ten erdogan a. Demirel partisiz miydi elbette hayir gayriresmi de olsa bir ideolojiyi temsil ediyordu. Herkwsin cumhurbaşkanı olsa basortululere sudi arabistan a gitsin diyebilir miydi. 28 subatta ordudan yana tavir takinabikit miydi. Postal öpüp dijsiz cenahla omuz omuza bir olabilir miydi. Simdiki borozanlar niye çigırıyor cumhurbaskani kendi ideolojilerinde degil de ondan.tarafsiz obejktif kucaklayici falan filan, hikaye bunlar. Mesele onlardan bir cumhurbaskaninin cikmamasi.
  2 -8 ... dilamah
 9. 36.
  bir partinin içinden çıkan cb.dır.
  tek başlı yürütme sisteminde cumhurbaşkanı değildir o, başkandır.
  1 ... sweetmandarine
 10. 35.
  başıma bir şey gelmeyecekse isimden bağımsız şekilde (burası önemli) olumlu bulduğum şeydir. resmiyette partisiz olan cumhurbaşkanının gerçekten desteklediği bir parti yok mu elbette var. fiiliyatta zaten olan bir şey resmiyete döküldü sadece.

  ha bu durum tarafsızlığın önüne geçemez. sadece cumhurbaşkanı değil, hiçbir memur işini yaparken partiye bakamaz. bakarsa da yaptırım olmalı. cumhurbaşkanı da bir çeşit memurdur.
  1 -1 ... masklavi