bugün

amk.seçim dönemi bu açılımı dile getirin net iktidarsınız.aha da bunu buraya yazdım.
haa bir de rakip lidere oğlum bak git v.s gündemle alakalı malzemelerle saldırırsanız bu iş tamam.
püskevit olmasaydı mhp barajı geçebilecek miydi sanki?
bunu siyasetçilere bıraksak daha mantıklı olur.
En iyi açılım hepsinin kapanması olur herhalde.
mesela koyun açılımı. ülkemizde geniş bir kesim tarafından beğeni toplayabilecek bir açılımdır. kömür açılımı, nohut açılımı, bulgur açılımı.
hatta davos açılımı ve halife açılımı da çok rahatlıkla kendisine yandan yemiş aydınlardan bile sempati toplayabilir.
trip açılımı,
önemli bi toplantıda bi ülkenin başbakanına kızın bağırın çıkışın. sonra tribi basıp toplantıyı terkedin.milletimiz delikanlıyı sever oyu kaparsınız. *
hak ve hakikat partisine biraz realist açılımlar öneriyorum. eğer bu öneri reddedilirse partiyi kapatmanızı öneriyorum sayın hak ve hakikat partililer.
(bkz: Devirli ondalık açılım)*
(bkz: binom acilimi)*
tespih açılımı.
misal ce ha pe tespih ve takke dağıtarak oy toplamaya çalışabilir. ama o haliyle bile sonsuza kadar iktidara gelemez.
bira açılımı.
misal a ka pe bira dağıtarak trakya çapında üj bej oy toplayabilir.
yok lan onu da toplayamaz.
kömür açılımı: bedava kömür, herkese dağıtılır. yani ihtiyacı olana da olmayana da verilir. meali; komünistlerden oy kapma çabası.
malum iş olarak kendisine sürekli açılım oluşturma görevini saçen siyasi partilere kullanmaları açısından verilebilecek önerilerdir. benim önerim bi homoseksüel açılımı, açılıma doyduğumuz şu günlerde iyi oy yapabilir. ya da kamyon şoförü açılımı, ''gündem yaratan x'in kamyon şöförü açılımı'' derken merak uyandırabilir, sempatik bir hava yaratabilir. birgün bir partim olursa ve o zamana kadar da kimse bunu yapmazsa rus kızlara yönelik açılımımdan sonra bu açılımı deneyeceğim. açılın.