1. 1.
  özellikle bayan ayaklarında gözlemlenen, ayak numarasından daha büyük bir terliğin giyilmesi durumunda, ayak parmaklarının başta başparmak olmak suretiyle terliğin ucundan fırlaması ve yere değmesi durumudur. yürürken parmakların yeri süpürmesi ile görüntünün tamamlanması mümkündür. Ayrıca yüksek topuklu dekolte bir ayakkabıda ayakkabının bantlarının yeteri kadar sıkılmaması durumunda parmakların ayçiçek gibi açılması ile de bu görüntü sağlanabilir.
  6 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: koşarak uzaklaşmak)
  5 ... devedikeni
 3. 3.
  kadınların yaz aylarında, ucu açık ayakkabı veya terlik giydiklerinde başlarına gelebilen durumdur. ayağın terlikten 5cm ileride durması olabilecek en iğrenç görüntüdür. giydiği terlik topukluysa ve yürürken dizlerini kıra kıra yürüyorsa saçından tutup ağzının üstüne 2 tane yapıştırılabilir.
  ... 1adam
 4. 4.
  daha çok akşam vakti, ekmek almak için evin altındaki bim'e gitmek için babanın terliklerini giydiğinde olur. sonuç hüsrandır..
  1 ... niyesenvampirmisingardas
 5. 5.
  terlemiş ayaklarda görülmesi muhtemel göz yaşartıcı mide bulandırıcı görsel iğrençliktir.
  1 ... haqqowski
 6. 6.
  top oynarken ayak parmaklarının tokyoyu kavraması için gerçekleşen olaydır.
  ... mahlas kemali
 7. 7.
  kimseyi ilgilendirmeyen görüntüdür. yoluna bak arkadaşım milletin orasına burasına değil.

  ayaklarımızın, parmaklarımızın filan gözünüze hoş görünüp görünmediğini dert edeceğimizi düşünecek kadar önemli mi sanıyorsunuz kendinizi sahiden?

  bu ne işsizlik, bu ne meşgalesizlik ve bu ne boş, ne leş bir ego?
  5 -1 ... tac yaprak
 8. 8.
  güzel ve bakımlı ayaklara sahip hanımlar için sorun değildir. *
  -1 ... usualsuspects