1. 1.
    nedense harcamaya kıyamıyorum köşede bi yerde saklıyorum.
    4 -1 ... mumbarsever01
  2. 2.
    cebinizdeki diğer mat bozuklukların harcanma sebebidir. kıyılmaz.
    1 ... lagavulinvebazlama
  3. 3.
    bulunduğunuz yıl içerisinde üretilmiş milyonlarca değil belki birkaç yüz el değiştirmiş ışıltısına hayran olunan ve harcanmaya kıyamayacağınız 1 tl.
    ... pink pussy
  4. 4.
    Değeri daha yüksekmiş muamelesi görür.

Saygılar sunuyorum azizim...
    1 -1 ... taurus
  5. 5.
    Cumhuriyet altını muamelesi yaptığım para.

Not: atatürklü olacak ama.
    ... eratosthenes
  6. 6.
    cazip bir görüntüsü vardır.
    bu yüzden bir keresinde çok kirli görünen bir kaç bozukluğu temizlensinler diye bir süre kosla oxi action içinde bekletmiştim de erimişlerdi.
    kıssadan hisse: sakın evde 1 lira parlatmaya çalışmayın.
    3 -3 ... strawberry blonde
  7. 7.
    Yeni darp edilmiş, dolaşıma girmemiş para olabilir. Bu nevi paralar koleksiyon dünyasında “çil” olarak tabir olunup koleksiyon değerine haiz idür. Çillik durumunun tespiti de ayrıca uzmanlık işidir. Zira kılcal çizikler bile paranın kondüsyonunu anında düşürmektedir. Yani her parlak para çil addolunamaz. Çil para baskıdan çıktığı gibi elinize ulaşmış ve korunmağa alınmıştır. Tecrübeyle anlaşılabilecek bir yağ lekesi madeni parada çilliğin göstergesi olup koleksiyonunuz için fevkalade şık olmasına delalet eder. Bu paralar fazla bekletilmeden muhafazaya alınmalı. Neden? Çünkü elinizde çok oynarsanız parmak izleriniz para yüzeyine geçecektir. O an kendini belli etmeyebilir ama zamanla b7 parmak izleri paranın yüzeyinde sarih olarak görünüyor. Bunu istemezsiniz.

Kağıt parada durum daha farklı ama buna muvazi daha bAsit. Madeni parada daha bir tecrübe gerektiriyor.
    ... ustume sinmisligin var
  8. 8.
    eskiden sahte sanıp almazlar diye sirkeye batırırdık.
    -1 ... uzay muhtari
  9. 9.
    köşeye koyup her yıl para koleksiyonlarını yapan nesil buradamı.

edit: parlak 1 liralardan mc donald'sta bolca var
    -1 ... resense