bugün

Bu ne arkadaş bizden çok suriyeli var heryerde. Bizden daha rahat davranıyorlar ülkemizde. Ailece dışarı çıktık pişman oldum geri döndüm eve.
Bugün Konakta denize giren, ortalıkta donla gezenler gördüm. Bodrum'un gobeginde bikiniyle burgera gittigim günler geldi aklıma. O zaman da bana garip gelmişti öyle rahat dolaşmak... Hakliydilar. Ne gormusler ki. Onlar için turistik sulak bi yer işte. Kimisi çimde karton üstünde, kimisi cadde ortasında mendil satıyor. Yoğun kalabalik... kimisine kufrediyorsunuz kimisine aciyorsunuz. Ne acimasiz dünya ama.
Ülkenin yarısı bunu istediği için şikayet edilmeyecek konudur. Ne de olsa yüzde elli bunu istiyor.
5 yıldır aynı mahallede oturuyorum sokak başında bir dilencimiz var her gün görürüm neredeyse artık suriyeliyim yardım edin diye dileniyor.
suriyeli hatunların bazıları benim göz zevkime hitap ediyor. esmer ten, etine dolgunluk, kahverengi canlı bakan gözler falan latinlerin suriye şubesi ayağımıza kadar gelmiş. bu güzel kızlar haricinde bende memnu değilim suriyelilerden... dün 23 civarları avm çıkışında bir kız arapça benden bir şeyler istedi, para mı istedi bilmiyorum ama kız çok güzeldi lan. keşke sarıp eve getirseydim.