1. 390.
    sevilmemesinin sebeplerini şu şekilde sıralayabilirim.

1- her yerde çok sayıda zenci vardır. bunlar sürekli size bir şey satmaya çalışır.

2- metrosu, sokakları pislik içindedir. her yer sidik kokar ya da iğrenç yemek kokuları gelir burnunuza. avrupa'nın göbeği olmasına rağmen insanlar yediğinin içtiğinin ambalajını yere atar. çöp yığınları oluşur.

3- çoğu parisli turisti sevmez. onlara göre gelmeseniz de olur. acil durumlarda bile ingilizce sorunuza fransızca cevap verirler. gözlerinde böcek kadar değeriniz yoktur.

4- yemekleri güzel derler ama normal bir insanın yiyebileceği şeyler değil. belki avrupalılar için güzeldir.

5- londra, amsterdam gibi şehirlerde tam medeniyet vardır. buralarda kimse sizi turistsiniz diye kazıklamaya çalışmaz. ama paris öyle değildir. paris suça batmış tehlikeli bir şehirdir ve polise bile güvenemezsiniz.

uçnot: güney fransa; lyon, nice falan güzeldir. paris'e bakıp tüm fransa'ya bok atmak olmaz.
    1 ... yalnizsperm
  2. 391.
    Fransız edebiyatı mezunu olmamdan mütevellit, paris'te iki sene yani 4 dönem ders aldım...
    Paris'e balayına gidenleri hiç anlamam...
    Kezban pariste Türk filmi, türk halkını etkilemiş olmalı ki, paristen aldım, pariste sıçtım gibi kalıpları havalı bulurlar...
    Eyfel kulesi, dibine yaklaştıkça sidik kokusu artar....
    Paris sokakları, en sikimsonik sokaklar, yeni yapıya izin verilmediği için, kıç kadar dar sokaklar, bu sokaklara kolay sığsın diye tasarlanmış, fransız araçları, Citroën... "saxo" saxo güzel araçtır..
    Efenim, evler, mutfak tabut gibiydi, biz iki kişi giremedik hiç mutfağa ev arkadaşımla ki, ikimizde 50-51 kilo arası insanlarız..
    Ev kirası... Sanki binayı kiraladık...
    Patates üzeri tereyağı.... Kırmızı şarap....
    istediğin derse dalma hakkın olan bir üniversite...
    Fransızlar... Biraz büyük burun, içine kaçmış mavimsi küçük gözler ve ince yüzler, ince bedenler...
    Ve tabi ki, metro.... Fransa, paris eşittir metro... Örümcek ağı gibi...
    Paris metrosu eşittir, siyahiler ve zenciler...
    En çok bozulduğum şey o zamanlar, Fas, Tunus, Cezayir.. Fransız sömürgesinde kalmış yıllarca ve bu afrika yarımadalı arkadaşlar çatır çatır fransızca konuşurken, çok moralim bozuluyordu... Ama sonra şöyle derdim, iyi ki, türküm, iyi ki Atatürk 'ün, evladıyım ki, hiçbir sömürgeye girmeden, kimseye boyun eğmeden, başımız dik. Bugünlere gelmişiz... Hatta öncesi, Osmanlı torunuyum, bırak sömürgeye girmeyi, biz sömürgeye almışız... Helal bize... Ne mutlu türküm diyene...
    1 -1 ... hostesgorunumlupilot
  3. 392.
    sidik kokulu ve hırsız dolu sokaklara hoşgeldiniz demektir..
    ... ciddiliinsan
  4. 393.
    Ne gEzmek için ne de yaşamak için ideal bir şehir değildir. Şehrin göbeğindeki bi beton yığınından başka bir espirisi yok. Siz bir de arka sokaklarını görün. Kuzenim 15 senedir orada yaşıyor ilk gittiğim zamanlarda çok iyiydi ama artık çok çirkin bi hâl aldı diyip türkiyeye yerleşmeye karar verdi. Şu son zamanlarda iyiceden karıştı.
    3 -2 ... coffee shop
  5. 394.
    Bir gün çok param olunca mutlaka gideceğim yer.
    ... balya
  6. 395.
    fransada buram buram aşk kokan şehir.
    1 -2 ... nick koymayi unuttum
  7. 396.
    türkiye'den gezmek için gidiyorsanız büyüleyici gelmesi normal. filmlerin, fotoğrafların etkisi. 2 ay sonra büyüsünün etkisi geçip gerçekler yüzünüze vurunca hemen kaçmak istiyorsunuz. x-mas'ta 2 gün aile ziyareti için (türk değiller o yüzden aile toplantısı, gelenek muhabbeti) gitmem gerekiyor ve bişey olsa da gitmesem diye dua ediyorum. bi de bu aralar daha da kalabalık. sikeyim.

t: çok insan bulunan bir şehir.
    2 -1 ... naprawmnie
  8. 397.
    Güzel bir mimariye sahiptir ama sidik koktuğu söyleniyor.
    ... selia
  9. 398.
    Gezmekten keyif aldığım kentlerdendir. Ne yazık ki uzun süre kalamamıştım.
    1 ... usualsuspects
  10. 399.
    Truvalıların başını belaya sokan, bir kentin yıkılmasına ve bir kültürün dağılmasına sebep olan troia prensi.
    1 ... bikini bottom 2