bugün

parası olanların parayla saadet olmaz demesinden yola çıkarak düşündüm. insanın parası varsa huzuru vardır. gelecek kaygın yoktur. sağlık daha önemli derler tabiki fakat. hem sağlıklı hem paralı oldun mu bu genç yaşımda değme keyfime derim. kısacası parayla her şey olur. çıkıpta kimse burda edebiyat yapmasın paradan daha önemli şeyler var diye paradan önemli olan şeyleride parayla alabiliyorsun bu devirde.
şu an cebimde 10 bin lira olsa şu anki halimden çok daha mutlu olurdum misal. mutluluk paradadır bu devirde.
(bkz: paralıların mutluluğu prada da araması)
insan elinde olmayanı ister iş para olunca ekstra bir durum girmez işin içine.
"Dilerim herkes bir gün zengin ve ünlü olur ve hayalini kurduğu her şeye kavuşur; böylece aranılan esas cevabın bu olmadığını anlar." Jim Carrey
"insan olmadığı yerde daha mutlu olacağını düşünür."
ama "para mutluluk getirmez ancak bisiklet yerine ferrarimde ağlamayı tercih ederim."
tanım: son derece doğal olan bir durum.
bence bu muhteşem bir şeydir. zengin ve mutsuz olmak kadar kötü olamaz asla. ben şimdi fakirim ve zengin olmayı bekliyorum, en azından bi umudum var.
ne kadar doğru bilinmez ama en iyisi kanaat etmektir. paran çok da olsa kanaat etmezsen mutlu olamazsın.
davulun sesi uzaktan hoş gelir olayına güzel bir örnek.hayat dengeler üzerine kurulu ve kimsenin hayatı dört dörtlük değil.eğer zenginsen bunun bedelini bir şekilde ödersin.hayat başımıza gelen iyi ve kötü şeylerin birbirini dengelemesi şeklinde süregelen bir periyodik döngüdür aslında.klasik olarak,zengin olanın huzuru olmaz huzuru olanın parası olmaz gibi.aslolan sağlıktır onun dışında her şey kazanılabilir.kafasını kullanan insan her zaman kendini kurtarabilir ve hayattan beklentileri üst seviyededir.Parayı seven biri için mutluluk parada değil,alternatif para kazanma yöntemlerine hakim olan beyindedir.karakter olarak çok lükse düşkün olmayan kişilerde kafaya takılmayan para hazzı,mutluluğun başka şeylerde aranmasını gerektirir.yapı olarak neye ihtiyaç duyuyorsanız mutluluğu onda ararsınız.Para,huzur,sağlık ya da maneviyat fark etmez.
para=mutluluk değildir den yola çıkanların hata yaptığı önerme. evet para=mutluluk değildir ama bu, bu devirde paranın mutluluğa giden yolda en temel gereksinim olduğu gerçeğini değiştirmez. ha hiç yokmudur parasız mutlu olanlar vardır, ama istisnadır.
para mutluluk değildir diyenlerin çoğu parasını harcamayı eğlenmeyi bilmemesi ayrı bir konudur.
Her insanda oldugu gibi mutlulugu elinde olmayan seyde aramak..
hayatta 3 şey çok önemlidir; PARA PARA PARA...
parası olanların parayla saadet olmaz demesinden daha iğrenç bir şey varsa o da "Dilerim herkes bir gün zengin ve ünlü olur ve hayalini kurduğu her şeye kavuşur; böylece aranılan esas cevabın bu olmadığını anlar." şeklinde akıl vermesidir. çok biliyorsunuz amk.