bugün

ünivesiteye parasız gitmektir. aslında olmayacak bi hayal değil, olması gereken bi durumdur. sosyal devletlerde durum böyledir. sen sadece yemene, içmene ve ulaşımına para harcarsın. harç denen olay yoktur. öğretim görevlilerinin maaşını devlet karşılar. onların maaşını öğrencilerden çıkarmak doğru değildir. "paran varsa oku, yoksa okuma" geri kafalılıktır. özel üniversitelerde ücretler malum. parasına güvenen orda okur ama devlet üniversitelerinde olması gereken durum parasız eğitimdir.
gerçekleşiyormuş.

http://www.stargazete.com...gerceklesiyor/yazi-642598
Gerçekleşmesi halinde bir devrim olacaktir. söyleyeni çok lakin icraat yok.
gerçekleşmesi halinde, paralı okumuş olanların hele hele ikinci öğretim okumuşların çok canı acıyacak çok.
geçen sene ders başına ücret getirerek harçları fark ettirmeden arttıran iktidarın getirmeyeceğine emin olduğum durumdur.
olmayacak olandır. ulan koca devlet o kadar paradan vazgeçer mi? 1 milyar mı dedi milyon mu dedi o kadar gelirmiş bu para. sanmam çok zor.
hak olan üniversitedir.
diyelim ki parasız oldu. isimleri erdoğan yada gül veya gülen üniversiteleri olduktan sonra
pek okunmaya değer olacağını sanmıyorum. yeterince vasıfsız üniversite ve profesörümüz bulunmaktadır.
(bkz: ütopyalar güzeldir)
gece gece "yarabbi ya rasullullahhhhhh" diye anırmama sebep olan önerme.
eğer olursa zilyon yıldır bu hususta "solculuk" eden (ettiğini sanan ya da) tipler ne diyecek çok merak ettiğim. acaba bu sefer de "parasız üniversite olursa emekçi hocalarımız neyle geçinecek, evine nası ekmek götürecek, pazarda limon mu satacak" diye kafa ütüleyecekler mi?

belki de "bak işte baskılarımız sonuç verdi, başbakanı dize getirdik" falan diye mal mal saçmalayacaklar mı?
şimdilik hayaldir.
olsun isteriz. ama bizim ülkede böyle bir şeyin gerçekleşeceğini düşünmüyorum. ihtimal bile verilmemeli bence.
olması gerekendir lakin olacak mıdır? bekleyip göreceğiz.
gerçekleştiği takdirde ak parti en az 10 yıl daha bu ülkeyi yönetecektir. sebebi: tayyip'i sevmeyen sosyalistler bu haberden sonra oylarını ona verecek ve ak parti her seçimde en az %60 oy alıp meclisi kapatacaklardır.
güncel Önemli Başlıklar