1. 1.
    kahreden olay.

--spoiler--
    Şeker komasına girerek önceki gün hayatını kaybeden 17 yaşındaki Dilara Kilcioğlu'nun ardından, genç kızın doktoru olduğu öğrenilen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. ilknur Arslanoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, genç kızın ölümüyle ilgili acı gerçeği paylaştı. Prof. Dr. Arslanoğlu, Dilara'nın Zonguldak'ta yaşayan ailesinin maddi imkânsızlıklar nedeniyle kendisini kontrole getiremediğini belirterek üzüntüsünü ifade etti, Türkiye'yi ağlattı...
    https://www.sozcu.com.tr/...k-yakan-paylasim-2698499/
    --spoiler--
    6 ... recomax
  2. 2.
    üzücü bir ölüm haberi. para'nın bir kez daha, ''her şey'' olduğunu gösteren haber. paran varsa en kral hastanede yatarsın, en kral muameleyi görürsün. para her şeydir..
    3 ... ikinci nesil yazar
  3. 3.
    bir türkiye gerçeğidir. bilinmeyen onlarcası parasızlık nedeniyle tedavilerini yaptıramıyor ve ölüyorlar.

mesela sma hastası yakınları 600 küsür gündür eylem yapıyorlar. kaç kişinin haberi var bundan? istedikleri şey de çok basit, ilaçlarının devlet tarafından temin edilmesi. ki bu sosyal devlet olmanın kuralıdır. devlet vatandaşlarının eğitiminden ve sağlığından 1. derecede sorumludur.

doktor hanım yazmasa, ölen bu çocuktan da kimsenin haberi olmayacaktı. umarım bunu yazdı diye doktor hanımın başına bir şey gelmez.
    4 ... petrauskas
  4. 4.
    “içim acıyarak paylaşıyorum. Evet, bizim hastamızdı. Ama evet, bir yıldan fazladır görmüyorduk. Ama altın kalpli bir babacığı vardı ve anneciği. ister miydi onlar kontrolleri aksatmayı. Ama kolay mıydı iki kızı (ikisi de diyabet) okutmak, büyütmek, evermek, üretken bir vatandaş yapmak. O babanın ve annenin çocuk gözleri, çökmüş omuzları. Ablanın gölge düşen gelinlik hayalleri. inanamıyorum, inanmak zorundayım. Türkiye’nin gerçeği. isveç’te yüzde 95 sensör kullanırken, bizde yüzde kaç yol parasından kontrole gidemiyor? Ben yazdım, yazdım, yazdım. Daha öğreneli 15 dakika oldu. Bilmiyorum iyi mi ettim? Doğru mu dedim? Şimdi gidip ağlamak istiyorum.”

yazık değil mi şimdi? gencecik kız öldü gitti. ailesine sabır versin allah.
    12 ... marrshmeow
  5. 5.
    hastanız ölmeden önce neredeydiniz hocam?

(bkz: secaat arz ederken sirkatin söylemek)

hoca hoşaf soğutuyor.
    3 -1 ... judas
  6. 6.
    Akp döneminde gerçeklesmistir.

Sen git helikopterle yarali suriyeli getir pampa.
    5 ... karton toplayan cocuk