bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    Neo-liberal politikaların kıskacındaki eğitim sistemimizin yarattığı öğrenci profilidir . Burs verirsin , karıyla kızla yer , yesin lafımız yok. En iyi koşullarda en modern şartlarda materyal hazırlarsın , sikine takıp da dinlemez . Dinlemesin kabülümüzdür . Alanında yetenekli en aktif öğretmenler ile derse girersin , öğretmeni maymuna çevirirler , hepimizin ortak atası maymundur , buna da evet . insan olmanın doğasını en iyi kavrayan ve anlayışın daniskasını gösteren rehber öğretmenler ile dertleştirirsin , sorunlar çözülmese de içini dökmesi için bir nevi kaynak sağlarsın ; öğretmen daşşak oğlanı yapılır , yine kabül daşşak yapmak doğamızda ve genlerimizdedir . Peki kayış nerede kopar , şarter nerede atar sorusu aklımızda beliriverir ansızın . insana hayvanca muamele etmek , sövmek ve dövmek eylemleri ile alıştırıldığımız şiddet toplumunun gelecek nesildeki temsilcileri gençler , kendilerinden bin kat daha berbat şartlarda eğitim almak için çırpınan , yoksulluktan ve ilgisizlikten yaşama küsmüş olan akranlarında habersiz kapitalist sistemin refahına ve gösterişini , vurdumduymazlığına ve sessizliğine daha ne kadar kanacaktır .
    Bilimsel eğitim , parasız eğitim derken kapitalist sistemin çocuklarımız üzerinde yarattığı bu envayi çeşit hayvani motiflerin ve davranışların nasıl son bulmasını bekliyor eğitim sisteminin kapitalist işbirlikçileri..! Lanet olsun demekten başka bir çaresi kalmayan bir öğretmenin , cebini para ile doldurmaktan başka bir amacı olmayan meslektaşlarına gözyaşı akıtmadan bakan gözlerindeki feryat ve çığlık ne zaman son bulacak...
    (bkz: Okulsuz Toplum)
    (bkz: Ivan Illich)
    1 ... nekrofili