bugün

Mutluluğu, ulaşabildiğin güzel ve senin için anlamlı şeyler getirir ve "yeterince para" bunların istisnasız hepsine ulaşmanı sağlar.

Para mutluluk getirmez diyen don kişot kendini kandırmaya devam edebilir.

Not: çok para olmadan da mutlu olunabilir ama yeterince para ile kesinlikle mutlu olunabilir.
Ah ah. Amına koyayım gerçekten öyle.
Paranın kaynağı önemli ve gittiği yer. Kaynağı sakatsa hayır da getirmez huzur da. Harcadığın yer hayır değil şer ise hayır da getirmez huzur da. Malında fakirin hakkını gözetmiyorsan o para hayır da getirmez huzur da.
Zenginlerin fakirleri avutmak için uydurduğu önerme.

Mutluluk insanın içinde ama zenginler ayrı bi mutlu.
katıldığım önerme. paranız olursa sadece parayla ilgili sorunlarınızı halledersiniz. oysa hayatta paranın çözemeyeceği yüzlerce sorunla karşılaşırsınız.
sizin vizyonunuz dar.
sevdiğin insan yanında olmayınca yüzleşilen durum.

aşk parayla satın alınmıyor maalesef. keşke alınsa ama alınmıyor.
paranın kişi için amaç mı?, araç mı? olarak algılanmasına bağlıdır. tek amacınız olursa mutluluk getirmemesi büyük olasılıktır zira bu hırsın bir sınırı mümkün görünmemektedir. araç ise şayet pek de güzel mutluluklar getirebilir.
tecrübeyle sabitlediğim durum. para var huzur yok amk.
eğer borcunuz varsa bu önermenin yanlış olduğunu anlayabilirsiniz.
getirir hacı ya. bak sigaram bitti param yok.
bunla ilgili jim carrey'nin bir sözü vardır yüzde yüz katılıyorum bu söze:"Dilerim herkes bir gün zengin ve ünlü olur ve hayali kurduğu herşeye kavuşur;böylece aranılan esas cevabın bu olmadığını anlar"
gerçek olup olmadığını anlamak için önce parayı bulmalıyız.
sadece üç beş fahişeyi mutlu edersin, anlık iyi şeyler yaşarsın boştur boş olduğu kadar da yalandır.
Yasamak icin arac olan bir boku amac haline getirmek sacmaliktir. Bu kavram kargasasindan biktim yahu. Milyon dolarlarimi cekeyim bankadan da hepsini duzeltiversin bari.

Benim yasamami saglayacak kadar param olsun yeter. Bu yeterlilik de beni mutlu etmez, sadece gerekliliktir. Lan mutluluk bambaska bi seydir lan, para ne amk.
çok çok zengin bir insan söylemidir. hayatta her şeyi yapmış, sıkılmaya başlamıştır.
paran olur, sağlığın olmaz.
paran olur, sevdiğin olmaz.
paran olur, hayallerin olmaz.
paran olur, geleceğin olmaz.
paran olur, geçmişin unutulmaz.
paran olur, huzurun olmaz.
paran olur, dertsiz günün olmaz.
paran olur, yine olur, hep olur ama -çok büyük ihtimalle önceki yazdıklarım da dahil olmak üzere- işe yarayacak hiç bir şey olmaz!
genellemeler baylar, cinayettir.
albert camus.

demek isterdim lakin orjinali.

mülkiyet baylar, cinayettir.
albert camus.
mutsuzluk getirmediği gerçeğini değiştiremeyecektir.
bu mutluluğu kim getiriyorsa ona gidelim arkadaş, bu ne boktan bir hayattır böyle.
paranın azı da çoğu da mutluluk getirmez, çok azı süründürür; çok fazlası...

neyse kendimizi kandırmayalım, parasız olmaz amk, sokakta açlıktan ölek mi nedek?
en azından ayı döndürecek, başını bir eve sokacak kadar para olmazsa olmaz.
gerizekalı sanrısıdır.
enteresandır.

arkadaşlar o paraları bana getirir misiniz bi? bir şey deneyeceğim.
"Money can't buy happiness But I'd rather cry in a Ferrari"

darius
hayat başlı başına bir paradır. mutluluk varsa buda paranın sayesindedir.
güncel Önemli Başlıklar