bugün

Zengin olsam bile pek belli etmem kimseye. Beni seven ben olduğum için sevsin sonra kaymağını yesin..
Doğrudur, dünyevi alemde her kapıyı açmakta kendisi...
(bkz: bir araç olduğu gerçeği)
bir öğrenci olarak 30 liramın kaldığı şu günümde sağlıktan huzurdan sonra paranın geldiğini anladım.
Para her şey değildir ama parasız da bir şey olmuyor.
Evet para,bu hayatta her şeydir.

zira insan para uğruna (çoğu insan)

aşkını satar
vatanını satar
memleketini satar
ailesini satar
mesleğini satar
hatta dinini satar.

işte böyle bir şeydir para
herşey değildir ama bir çok şeydir...
para her sey degildir ve hicbir sey de degildir. paraniz coksa ve insanlari onemsemiyorsaniz sevilmezsiniz.para o zaman her seydir. bir de paraniz yoktur ama kocaman bir kalbiniz vardir, insanlar sizi cok severler. insanlarin sizi sevmesi her seydir ve para o zaman hicbir seydir.
Tamamen Doğru denemez, amayyanlış ta değildir, ve Paranın gerçek değeri ancak hiç paran yokken anlaşılır.
Insanlar önce para iÇin sağlıklarını kaybederler, sonra da sağlıkları iÇin tüm paralarını. Hayatı bu kadar basit görmeyin lütfen!
sakıp sabancı öldü bilmeyenler için söylüyorum. sadece kefenle bir mtkarelik ıslak toprağa..
Yalan dolandir.

He götüm para. Ne para ne sağlık kutsal olan gerçek bilgi, entelektuel birikim, insanlık. Yani yavşak bir insan olup da sağlıklı olmanın zengin olmanın bir anlamı yok. Önce insanlık der geçerim.
Duyduğum en boktan görüş. Ne demek her şey para? Hayatta tüm değeri, gayesi para olmuş insandan ben her şeyi beklerim.

Para bir araçtır. Sen onun için değil o senin için var.
Paranın değeri arttı millet, insan değeri battı.
_____________SAGOPA KAJMER _______________
ooo tüm fakirler de burdaymış.
Her şeyin başı tabi ki de sağlıktır. Tedavi edilecek bir hastalığın varsa da para yoksa sağlık da yok.
para hiçtir diyenler hiç parası olmayandır..
bu gerçeğe yavaş yavaş inanmak birşeylerin de yavaş yavaş bittiği yittiği anlamına gelmektedir.
Şu durumu olumle açıklamayın artık , fakir adam olmuyor mu? Olum dışındaki herşeyde para herşeydir. Sevgiyi bile satın alır. Tek sorun ölmek, ki buna bile çare olması bekleniyor. Daha ötesi varmı bunun. Para herşeydir, tabi hayattan beklentine göre değişebilir bu durum, ama yine bu konudada belirleyici paradır. Parayı sevmek yada sevmemek. Herşey para işte.
herşey değildir ama çok şeydir.
Allaha sukur kazancim yerinde. Ama kanser babami aldi. Simdi de annemi aliyor. Para cozemiyor bu durumu. Applein sahibi de zengindi, o da cozemedi.

Yani kocum, saglik... Her seyin basi saglik.
her şeyin para olmadığını söyleyen insanların aslında her şeyin para olduğunu düşünmesidir.
ufacık bir dokunuşta para mıdır? paranın aşkı satın aldığı nerde görülmüş... nefes alıp verme. ufak bir yutkunma. haykırmak. düşünmek.. martılar da mı parayla uçuyor.
bunan daha önemlisi o parayı kazanacak kafadır, kafa.
paranın insanı nasıl kazandığını çarpıcı bir şekilde gözler önüne seren düşüncedir.