1. 1.
    su götürmez bir gerçektir..

şimdi allah kurban kes diyor

iyide en ucuz hayvan olmuş 1000 lira
    ülkenin yarısı 2000 civari maas alıyor
    eee kurbani nasil kesecek

allah hacca gidin diyor. eee bugün bir hacca gidip gelmek en az 10000 20000 lira demek

ben fakir olupta hacca gideni görmedim duymadim

hatta zengin bile olsan kura sistemk olduğundan yıllarca sıra bekleyen var..

yani paran yoksa allahın emrettiği şeyi bile yapamıyorsunuz..
    6 -6 ... diablo1987
  2. 2.
    ibadette derken bi italyan tatlısı galiba.
    6 ... sosyalalkolik
  3. 3.
    Allah illa kurban kes demiyor
    Durumun varsa kes diyor
    Allah illa hacca git demiyor
    Durumun varsa git diyor.
    5 -6 ... vatansever terorist
  4. 4.
    Maalesef haklısınız parasız ibadet taaa eskide kalmış bu konuları mecliste konuşsan dinsizlikle suçlanırsın belki de dayak yersin.paran varsa ağa da sensin paşa da en akıllı sözü dinlenen de.
    -2 ... prates
  5. 5.
    kurban kesmek herkese farz değil. öyle olsa nisab miktarı parası olmayan müslümanlara kurban eti dağıtılmazdı. kurban paylaşmaktır. aynı şekilde hac da herkese farz değil. durumu olana ve sağlığı yerinde olana.

ayrıca bağlaç olan de nasıl yazılır onu da öğrenmelisin. evet. beyinsiz.
    3 -1 ... kazangap
  6. 6.
    ben hep 50 liralık ibadet ediyorum siz de öyle yapın.
    -2 ... sosyalalkolik
  7. 7.
    En temel ibadet namaz. Parasız pulsuz kıl dua et oh mis. Namaz kılarken aklın kurbandaysa o ayrı
    ... amaranta
  8. 8.
    Peynir ekmek degil ama hava su bedava( nazım hikmet)

Hac kurban degil ama sahadetle namaz bedava( kuran ozeti)

Durumu olanlara yapınız diyor.
    1 -1 ... kontrollu insan
  9. 9.
    Danone danette, teze sütlü tatlı.
    1 -1 ... the heartkiller
  10. 10.
    ''zengin müslümanla, fakir müslüman eşit midir?'' sorunsalını akla getiren tespit.

o fakir müslüman canını dişine takıp bir kurban almak için çoluğunun çocuğunun rızkından kesiyor. yemiyor içmiyor biriktiriyor. fakirliğin dibini görüyor, ama inancından vazgeçmiyor diyelim.

aynı şekilde zengin müslüman da gayet güzel hayat şartlarında 500 bin liralık jipiyle kurban alanına arzı endam edip, kurbanı hemen alıyor diyelim.

bu ikisi eşit midir? eğer eşit değil fakir adam daha güzel bir cennet köşesinde yer bulacaktır diyorsanız; o zengin müslümanın ne suçu vardı? diye sormak istiyorum. belki aynı durumda olsa o da fakir müslümanın yaşadıklarını yaşayacaktı ve dininden vazgeçmeyecekti. allah ona bolluğu verdiği için o da o şekilde ibadetini yerine getiriyor. cevaplayan olursa sevinirim.
    -3 ... lennonmccartney