bugün

(bkz: Sağda solda gökte ne varsa bu adam yaptı)
cümleye bak yeenim diye başlıyorlarsa hemen oradan uzaklaşın.

bu tiplerle bir kez tartışmayı denedim. bir daha yapmam. çünkü yolda bulduğun bir kaldırım taşını al karşına ona laf anlatmaya çalış daha mantıklı bir iş yapmış olursun.
O delikanlı gelmese muhtemelen rte allahtır diyecekti tayyip erdoğana en büyük zararı böyle taraftarları veriyor.
12. sn de adamın söylediğinden sonra izlemeye gerek yok. "ben erzurumluyum" kısmı. bunlar 7-8 sene önce fetullah gülen iiçin de yüzyılın en büyük türk büyüklerinden biri diyordu.

yukardaki birkaç kadrolu .cıkağızlı da 90 lara ışınlayacaksın falan demiş bunları. 90 lara kurban olsun şimdikiler bilmesek yiyeceğiz bu lafları...

bu arada çocuk da konya şivesi ile konuşuyor muhtemelen konyalı.

yalnız çocukta iyi sabır varmış biri bana böyle şeyler söyleyecek yaşına başına bakmam anasını ölüsünü skiveririm oracıkta.

herifin zaten kıyafet tarzından nasıl bir kıro olduğunu anlamak da mümkün.

gerçi ben bunların ciğerini biliyorum. yarın bir gün ticari hayatı sekteye uğrasın, elektrik parasını ödeyemeyecek hale gelsin, elektrik kurumuna gider elektrik parasına zam yapan hükümete ana bacı söver bunlar tecrübeyle sabittir.
Üzme canını genç kardeşim onlara göre biz hep teroristtik. Ergenekon kumpastir dedik teröristiniz dediler.... Feto ülkeyi ele geçiriyor dedik teröristiniz dediler.... Açılım dediğiniz ihanettir dedik teröristiniz dediler.... Anayasaya hayır dedik teröristiniz dediler.... Referandumda hayır dedik teröristiniz dediler.... Bize o kadar terörist dediler ki terörist kavramının içini boşalttılar. Onlar için bu kadar basit terörist demek.
ilginç, eleştiriye tahammülü olmayan, kendisinden olmayan herkese terörist deme küstahlığını gösteren bir aklı evvelin sözleri.
Kişinin işi kendinden bildiğindendir.