bugün

A(ABCD) = a.ha = b.hb

şaka şaka aha bu.

görsel
Ben bunun kadar ibne bir şekil görmedim. Ne yaparsam yapayım hiçbir köşesinin uzunluğunu bulamıyorum. Keşke ölsen paralelkenar.
Milli Eğitim Bakanlığı, 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren geometri müfredatından paralelkenarın çıkarılacağını, yerine gücünü halkın iradesinden alan milli bir kenarın konulacağını açıkladı.

(bkz: zaytung)
yakında yasaklanması muhtemel geometrik şekildir.
paralel maralel hepsinin kökünü kazıyacaktır muhakkak ve ortalık yuvarlaklara dairelere üçgen prizmalara kalacaktır. *
zamanın paralel yapılanmalarıyla yarışamayacak kadar sıradan bir geometrik şekildir.
allah kahretsindir. sınavdan sıfır almaya sebeptir.*
geometrinin en zor konularından biridir. birçok kuralı bir arada barındırır. bu da yetmezmiş gibi dikdörtgeni de kendine benzeterek aynı kuralları uygulattırır. bitmedi ! öyle de uyuzdur ki " ay aslında çok kolayım yaa, benzerlikle rahat rahat çözersin bebeğimm. " de der.
atatürk tarafından dilimize kazandırılmış bir terimdir.
dışbükey olup da; yalnızca kenarları eş olanına eşkenar dörtgen, tüm açıları dik ve birbirine eşit olanına dikdörtgen, kenarları eş ve iç açıları eşit olanına kare diye özel adlar verilen geometrik şekil.
Alanını bi türlü bulamadığım, çizmekten hoşlandığım şekilcik..
dörtgenler arasında en estetik duran şekildir
dikdörtgenin yandan yemişi.
çözmesi en zevkli olan geometri problemlerini içeren şekil. sol ya da sağ üst köşeden aşağıya bi tane dik çizilir, olaylar gelişir.
karşılıklı kenarları ve açıları birbirine eşit olan geometrik şekil. noktalar kümesi.
güncel Önemli Başlıklar