bugün

Kiskanilan tiptir olum iki şık da birbirinin kopyasi nasil ayirt ediyorsunuz amk.
En zor paragraf soru bankasının hangisi olduğunu sormak istediğim tiptir. Tavsiyesini bekliyorum.
Kitap okumakla alakası olduğunu düşünürdüm ama artık düşünmüyorum. Zira çok kitap okuyan biriyim ama paragraf sorularına gelince 40 sorudan 25 net anca çıkıyor.
Okuma alışkanlığı, okuduğunuzu şakkadanak anlamanıza, ayırt etmenize yarar.
Dolayısıyla paragraf soruları, vız gelir tırıs gider ayıptır söylemesi.
Sözelci tiptir.
Sayısalcı olarak benim bu. Hatta bir defasında sözelde dershane 1. Si olmuşdum. Tabii ki çok okumanın faydaları bunlar.
(bkz: noxeca)

a long time ago in a galaxy far, far away...
Kitap okumayı alışkanlık haline getirmiş, okuduğunu kolayca anlayan tiptir.
(bkz: ben)
Kitap okuma yarışmalarına (evet böyle yarışmalar var) katılıyor olma ve katılmışsa da başarılı olmuş olma olasılığı yüksek olan tiptir.
Üniversite sınavına girdiğim yıl dilbilgisine hakim olmadığım halde paragraf sorularından puanımı artırmıştım. Zor bir şey değil düzenli kitap okumak yeterli.
Bir sözelci olarak başka çarem yoktu evet benimdir.
Okuduğunu bile anlamayan davarların anlam veremediği tiptir.

Beybi!
Boş ve dikkatli kafa ile yapılabilecek bir şeydir sonuçta. Boş kafadan kastım dolu değildir. Sınav haricinde aklında bir şeyler yoktur. Hayal kurmayı erteler. Sadcee sınava odaklanır ve başarır.

Ama ben ise paragrafın yarısına geldiğimde soruyu unuturum. Soruyu okuduğumda paragraf aklımdan gider. Tekrar paragrafa odaklandığımda soru aklımdan gider. Soru ile paragraf arasında git gel yaparım. Sıra cevaba gelir ve 5 şık arasından mantıksız gelenleri elerim. Asıl cevap ise elediklerim içinden çıkar.