bugün

insanların o para tuzağını almadığında o işi yapamacaklarını inandırdıkları şeylerdir.

(bkz: doping hafıza)
teknolojik aletler. evet.
marketten alınan sebzeler.
babamın arkadaşı domates kilosunu 50 kuruşa satıyor. tamamen ilaçsız, hormonsuz, gübresiz. millet vardır bunda bir kurnazlık deyip gidip marketten kilosu 3 tl ye domates alıyor. ver is dı adalet?
kalemlerdir. binbir çeşit mekanik kalem var görünce dayanamıyorum.
Dershaneler en büyük para tuzağı, özellikle belirtmek isterim (bkz: Final dershanesi).

-Saygılar...
+30 lu Gürcistan numaraları. Ne delikanlılar harcandı be...
cips. ocagima incir ağacı dikti namussuz.
güneş gözlükleri. Bir düşürsen mıçtın yazık oldu 500 tlye.
lise, üniversite ve bilumum hazırlık kursları. ha bir de kpss hazırlık kursları. lan o öğretmen kpss'yi kazanabilmiş olsa zaten o götü boklu kursta değil okulda çalışıyor olurdu.

hiçbirine gitmedim ve türkiye'nin alanında en iyi okullarında okudum. yarın da kursa da gitmeden ve hiç çalışmadan kpss'ye gireceğim. umursamadığım için ne olur bilmiyorum ama sanmıyorum ki sorun olsun.
Moda.
Bir şey moda dediklerinde herkes kendini almak zorunda hissediyor, eksik kalacak almazsa.
(bkz: mega holdings)
Bakkal büfe karşıdayken paket evde kalmış,cekette kalmış,bi sigara versene diyenler
Apple ürünleri.
Ulan aynı işi 1000tl lik android cihaz da yapıyor.
Birde stabil demezler mi *
topuklu ayakkabı , spor ayakkabı,bot,sandalet vb .arkadaş ayakkabı denen lanet şey uyuşturucudan beter .
brazzers üyeliği...
cep telefonları.

senede 1 değiştirenler var. ücretleri de hiç makul değil. elektronik eşyaların başında en fazla tüketilen icat.
Sınavlar. Örnek olarak ygs nin 55 tl olması gibi. Lys nin 55 tl olması gibi.
kimse dememiş sanırım ama sevgili ulan, cidden sevgilin varsa kendini düşünürken başkasını da düşünüyorsun. haliyle iki katı para harcıyorsun.
(bkz: sevgililer günü)
(bkz: babalar günü)
(bkz: anneler günü)

daha sayayım mı?
izmir alaçatı.
yoga kursları. bu kurslara gidip de aydınlanan varsa beri gelsin.
internet sözleşmeleri, yeni kampanyalar.
lüks yaşamdır nettir. ihtiyacının dışında olan her şey para tuzağıdır.
titan zincirleri..
Organik ürünler, aktarlardan alınan sağlık ürünleri.

eskiden organik yeniyormuş da insanlar daha sağlıklıymış vs vs. Palavra. Bir araştırın bakalım ortalama ölüm yaşı yüzyılda ne kadar değişmiş. ikincisi organik tarımla bu kadar insanı ucuza doyurabilecekmisin? Ulan şu anda bile bir memur ya da işçi çürük çarıkla dolu organiğe para bulamıyor. Bu organik elit bir geubun kendilerini farklı hissetsinler diye üretilen ürünler işte.

Şu aktarlardan alınanlara gelince neymiş ilaçlar kimyasal maddeymiş bunlar doğalmış vıdı vıdı vıdı. Be cahil insan aktarın sana kakaladığı o şeyin içindeki de kimyasal madde. Biyokimya ve organik kimya diye birşey var sonuçta. Dünyada ki herşey basite indirgendiğinde bir kimyasal madde işte. Vücudundaki et bile. Hem koca koca şirketler dev arge bütçesiyle sizin baharatçının sattığı otun içindeki şifalı kimyasalı çözememiş olsun. Buna gülünür yaw.
güncel Önemli Başlıklar