bugün

parasal sistemde hayatınızı idame ettirmebilmek ve isteklerinizi yerine getirebilmek için bulunması gereken yol. tabi eğer ki bunu bulmak istemiyorsanız ama yinede yaşamak istiyorsanız şunu desteklemeniz gerekmektedir. (bkz: venus project) veya;

(bkz: simit satmak)
hak yolları ve bok yolları diye ikiye ayrılan kısacık dünya hayatında yaşamsal fonksiyonları devam ettimek için izlenmesi gereken yol. bu yol güzergahında kişi nice zorluklarla karşılaşsa da el emeğiyle kazanılan ekmeğin lokması, el elinden gelen sadakadan daha tatlıdır. hak yollarından kastımız helalinden, düzgün bir şekilde çalışarak kazanmak. bok yollarından kastımız ise, milletin canını yakarak ve kandırarak kazanmak.
selçuk parsadan varken hiç bi yorum yapmam.
hırsızlık, gasp, kapkaç, hortumlamak, üçkağıtçılık, düzenbazlık, kumar vb.
(bkz: affiliate marketing)
(bkz: internetten para kazanma yolları)
belli bir işi gücü olmayan insanların hayatlarının idamesi için alternatifler arayıp bulmasıdır.
ben kendisinin reklamını yapmak isteyenlerin, sevdiği kıza açılamayıp değişik yöntemler kullananların reklamlarını alıyorum.

söyleyecek sözü olanların söylemek istediklerini, fotoğraflarını tişörte bastırmak suretiyle giyiyorum.
futbol takımlarının reklam alması gibi.
günlük 30 tl.
kalabalık yerlerde dolaşmak; 40 tl.
şehrin göbeğinde günü geçirmek;50 tl.
masraflar reklam sahibine ait.
(bkz: facebook texas holdem poker)
kolsuzlara oturbir çekmek. genç girişimcilerden bekliyoruz.
ihtiyaç duyulan malın ticaretini yapmak.
"çalışmak"
dolmuş şöförlüğü ve torbacılığı beraber yapmak bunlardan biri olabilir. bir arkadaşım bu işle ayda 8 bin tl civarı kazanıyo bizde bu parayı kazanmak hayaliyle okuyoruz(sürünüyoruz).
sex shop kartvizitleri dağıtmak (banane arkadaşım alan memnun satan memnun ben sadece aracıyım).
başbakan olmak.
akpye oy vermektir efendim.
(bkz: e5)
(bkz: zürafa sokak)
azıcık paran varsa iyi araba ve ilerisinde arabalar alıp satarak paraya para eklenebilir.
alnının teriyle çalışmak, helalinden bir iş bulmakla gerçekleşir. ancak bu şekilde "para" dediğimiz o kavramın gerçek hayrı görülür. *
alın terini akıtmak.
çalışmak a.q.
yıllara dayanan futbol birikimi, futbol zekası, iyi analiz etme ve gözlem yeteneği iyi olanlar için iddaa en kısa yoldur.
sperm bankasına sperm vermek.
ticarete atılmak.
sülün osman'dan ders alıp, selçuk parsadan'da staj yapıp, fadıl akgündüz'le ortak olup, ahmet ağaoğlu'nun kankası olmak yeterlidir. ama bu kadar şans insana kaç bin yılda bir gelir bilemem.
gidipte birinin yanında çalışmayın, ne olursa olsun kendi işinizi yapın.

standart bir işe bile girseniz istanbulda 2.000, izmirde 1.500 alırsınız, en fazla alabileceğiniz rakamlar bunlar ve fazlasıyla iyi niyetle yazdığım rakamlar.

oysaki sokakta gevrek bile satsanız ayda 2.500-3.000 lira kazanırsınız.

pazarlama dediğin; doğru malı doğru zamanda doğru yerde doğru kişiye satmaktır en kısa haliyle.

pazarda limon satarak yada herhangi bir kahvenin önünde gevrek tezgahı bile açmak, orta ölçekli bir şirkette çalışarak kazanacağınız paradan daha çok para kazanmak demektir.

her şeyden evvel, çalışmaya götünüz olsun. iş ayrımı yaparak, iş beğenmeyerek yaşamaya çalışırsanız ve felsefeniz armut piş ağzıma düş olursa aç kalırsınız.

yani, beklemeyin birilerinin size iş imkanı sağlamasını.

gidin en basit bir şekilde pazarda limon satmaya başlayın, para kazanmamanıza imkan yok.

yeter ki çalışmaya götünüz olsun.

ve unutmayın, asla birinin yanında çalışıp ona para kazandırmayın, kendi işinizi yaparak kendinize para kazandırın.

üstelik patronluk taslayan ibnelerin de ağız kokusunu çekmezsiniz.
zekana ve yeteneklerine gerçekten güveniyorsan çevrende de böyle bir imajın varsa erken yaşlarda iyi para kazanmaya başlıyorsun tüm bunları tecrübeylede birleştirince kazandığın para katlanıyor.

bu işin yolu, ya çok yetenekli olup adımlarını çok dikkatli ve düşünerek atıyor olacaksın yada hiç bir yeteneğin olmasada çok şanslı olacaksın.
breaking bad i izlemeye başlayalı fikirlerim değişime uğradı.