bugün

En son evin içinde 300 tele kaybettik. Hiçbir yerde yok ve artık aramayı bıraktık. O 300 boşu boşuna benden çıktı ama hâlâ umudum var. Bi yerden çıkacak inşallah.
inşallah ihtiyaç sahibi bulur diyerek konuyu kapattığım olay.
Böyle yoktan yere çıkan masraflara para harcayınca para kaybetmiş gibi hissediyorum. Hele ki maddi açıdan sıkışık olduğum dönemde bu masraflara yüksek meblağlar harcayınca çok koyuyor çok. Geçenlerde laptop'u yere düşürdüm, 180 lira fiyat çıktı. 4 yıllık bilgisayara 180 lira gömeceğiz amk. Bir anlık sakarlık nelere mâl oluyor.
Önlem olarak cüzdanı göt cebinize zincir ile bağlayın. Paranın hepsini cüzdana koymayın. Paranın bir kısmını cüzdana bir kısmını sağ ön bir kısmını sol ön cebe koyun. Yada siktir edin uğraşmayın açın bankadan bir hesap yatırın kafanız rahat etsin.
Bazen cebinizde yada cüzdanınızda olduğunu düşündüğünüz parayı bulamazsınız. Bir süre arar, nereye harcadığınızı düşünürsünüz. Hayatınızdan kaybolan anlardır. Para kolay mı kazanılıyor kardeşim.
meblağ büyükse sıkıntı olabilir.

https://www.gercekgundem....ikinci-bir-sokla-sarsildi
dost kaybetmeye tercih ettiğim durum.
Bugün gelir gider hesabı yaparken hesabım 800 lira eksik çıkınca fark ettiğim durum. Ön gündür de asansörde bir miktar para bulunmuş yazısına bakıp da cüzdanı kontrol etmemek de benim genişliğim. Yöneticiye gidip benim olabilir mi demeye de çekiniyorum. insanların aklında soru işareti kalacağına varsın kayıp olsun diyorum bir yandan. Bir yandan da saçmalama diyorum. Napsam gidip söylesem mi?
Git söyle 800 lira diye zaten bulunan miktar 800 lira ise senin düşürdüğün anlaşılır.
a101'e giderken cepte olup da tam kasadayken cepleri kontrol edince daha demin cebe konulan 50 tl'nin cepte olmayışı ve o kadar aramanın ve bulamamanın ardından artık pes etmektir.
Küçükken babamdan aldığım 200.000 tl yi düşürmüşdüm hayatımın en kötü anlarıdnan birini yaşamışıtm .
güncel Önemli Başlıklar