1. 1.
  robert bosch'un insanların Güvenini Kaybetmemek için göze aldığı hadise...
  1 ... fatal
 2. 2.
  maaşınızı, aldığınız günün akşamında kaybettiğinizi bir hafta sonra farketmek, paranın yanında aslında kendinizi de kaybettiğinizi gösterir ki bu çok daha önemlidir.**
  1 ... pinki floyki
 3. 3.
  para kazanmaktan daha cok sey ogreten eylem.
  1 -3 ... 300 ispanak
 4. 4.
  başka birileri için; para kazanmak.
  ... filozofil
 5. 5.
  Çok acı verici eylemdir. Özellikle bazı şeylerden feragat edip bu para harcanmayıp kaybedildiyse daha çok acı verir.
  1 ... the triangle
 6. 6.
  kaybetmeyi kabullenir de insan zamansız olması hiç çekilmez.
  örneğin uzak bir şehirden misafiriniz gelecek, paranız kısıtlı. atladınız arabaya çıkıp terminale gittiniz. misafirin gelmesine 10 dakika varken elinizi cebinize atıpta bir miktar paranın kayıp olduğunu görünce çıldırmamak mümkün değil. kötü bir durum.

  alınması gereken tedbirler.
  1- sıfır banknotları ortadan ikiye katlayıp cebizine sokuşturmayın. çünkü o banknot, siz hareket ettikçe karşılıklı yaprakların birbirine sürtünmesiyle tepeye kadar çıkar ve intihar eder. genelde tek banknot bunu daha iyi yapar. hele 100 tl'lik olan of kaçar adeta.
  2- paranızı cüzdana atın. parasını cüzdana atan adam zaten acayip tutumlu olur. ileride vehbi koç olması kuvvetle muhtemeldir. ben hiç beceremedim. ya adamlar o paraları özenle katlayıp üfürüp tozunu alıp cüzdana atıyorlar ya neyse
  3- arka cebe asla para atamyın.
  4- her türlü kaybolma ihtimaline karşı paranızı ikiye bölün. (yani birim olarak. banknotu cart diye ortadan ikiye ayırmayın (kaygı nevrozuna yakanaldım sanırım) bu son tahlilde de gördüm ki işe yarıyor. genelde bunu yaparım. biri kaybolsa öteki cepte kalıyor. saçma ve hatta batıl olabilir ama bunu hep yapıyorum.

  sonuç olarak bir dizi tedbirle para kaybetme hadisesinin önüne geçilebilir. gerisi zaten hadise.
  4 ... cenaze kaldiricisi adem
 7. 7.
  gerçekten insanı sıkıntıya, bunalıma sokan durumdur. hele ki para emanetse 365 günüm yandı ha yandı diye türkü çığırtır adama.
  1 ... abaninaltindakisopa
 8. 8.
  miktar 850 lira ise insana koyan olaydır. *
  1 ... gingerbread man
 9. 9.
  eğer sürpriz yapacakken kaybettiyseniz ve yakın bi arkadaşınızın almış olma ihtimali yüksekse adama paranın değeri koymaz. ama koyan şeylerde eksik olmaz.
  ... 93ovk
 10. 10.
  Kaybede kaybede alistigim, beni manyaklastiran durumdur. Ne zaman ben kazanan olacagim, vere vere kalmadi.
  1 ... gedikpasa