bugün

dogru söyleyen kişidir.
fakirdir..
10 print "objektif bir kişidir."
20 print "duygusaldır. sevecendir."
30 print "kız ise takdir edilesidir."
40 if sex = 'erkek' then goto 10 else goto 20.
eksik söz söylemiş kişidir . başına sadece eklenmelidir. sadece para ile saadet olmaz - doğru sonuca ulaşılmış olur .
hemen ardından 'fakat para ile çok güzel melahat olur fıkıhfıkıhfıkıh' gibisinden düşündürürken güldürücü, kaşındırırken hıçkırtıcı, hapşurturken kışkırtıcı bir espri yaparak ortalığı şenlendirebilir. * * * *
para tatmin duygusunu verir, mutluluk vermez.
şu mantıkta olsam yemin ederim dertlerimin yüzde yetmişi bitmişti, bu söylem büyük ihtimalle para sıkıntısı çekmeyen insanların söylemleridir, ya da en üst mertebeye ulaşmış kendini gerçekleştirmiştir. ama o ara formları nasıl atladın diye sorarlar adama.
(bkz: maslow un ihtiyaçlar hiyerarşisi teorisi)
Şüphesiz duygularının esiri olmuştur. Gerçeklerle yüzleşmesi için daha zaman vardır.
insanın en temel ihtiyaçlarını karşılaması için para zorunludur. o yüzden fakirlerin bu ihtiyaçları varken gidip ütopik hayallere dalması saçmadır.

estetik algı bile farkirlerde olamaz. zenginliğin getirdiği bir şey bu. bakın mesela önceden sanatın hamiliğini yapan din ve aristokrasi iken sonradan sanat halka inmiş ve estetik yoksunu halk postmodernist sanat altında sanatın içine etmiştir.

rönesans nerde soyut dışavurumcu nerede. dawinci nerede andy warhol nerede.

işte bunlar önemli şeyler.

önce karnın soyacak. hatta ben fakirlerin sevmesine bile karşıyım. sonuçta fakirsin sen, senin işin üremek yahu. sok geç ya, sıçtırtma romantizminden.
deterministtir. kendinde para olmadığından iyi yönün den bakmaya çalışıyordur.
Kusura bakmayın da bok yemiş o kişi.
asıl parasiz birsey olmaz.
Bunu diyen adam sıkıyorsa şimdi desin.bu sözü söyleyen yaşarken dolar kaç paraydi yaaa.
Büyük bir yanılgı içindedir.
para bir araçtır amaç değildir bunu hepimiz biliyoruz fakat parayı doğru harcamayı bilmeyen insan tabi ki parayla eğlenemez, mutlu olamaz bu yüzden doğru harcamayı bilmek gerek. Seni heyecanlandırmıyorsa bile başkası için mucizelere sebep olabilir. Bu yüzden çürük bir tespit, yanlış bir genelleme diyebiliriz.
benim param yok, etrafımdaki çoğu insanın var, aralarında kendimi ezik gibi hissediyorum, çünkü toplum bana bunu dayattı, bunu aşıladı, biriyle tanıştım, ikimizin de parası olduğunu sanmıyorum, felaket iyi geçiniyoruz.
Para ile saadet yaşayamamış kişidir.
Söylemi biraz daha yumuşatmalıdır. Parayla mutluluk olur elbet ama kesin değildir.
Parayla mutlu olan adam -para gidince -ki gidebilir -mutsuz olur. O adam unutmasın ki öyle bişey olursa -batan gemiyi ilk önce fareler terkeder.
Para ile saadet olmaz. Ama ihtiyaçlarını karsilamayacak kadar parayla hiç saadet olmaz.
zaman haric her seyi satin alir, uzatmayin. suni olur ama yine de olur.
Ya parası çoktur ya da işte biZimki gibi fakir tesellisi.
evet para sadet getirmiyor malesef.
Doğru söylüyordur. Para ile saadet olsaydı zenginler gözyaşı dökmezdi.
fakirdir. hatta fas fakirdir. kendini avutmaktadır. züğürt tesellisi peşinde koşmaktadır.
güncel Önemli Başlıklar