bugün

hangi aklı evvel para ile aşkı aynı terazide tartmaya kalkıyorsa varsın tartsın. biz aşkımızı yaşamaya devam edelim.
evet tabi ki de daha değerlidir buna inanmayan kaldı mı hala!?!?
değildir. gereklilik midir ? mutlaka. hemde eşek yükü kadar bir gereklilik. ancak daha değerli değildir.

şimdi bir erkek/kadın olarak bir bireysin. birisi ile hayatını birleştiriyorsun. ilk kriterin maddiyat oluyor. kriterine göre birisini buluyorsun evleniyorsun. sonra aradan 2 sene geçiyor bir şeyler ters gidiyor maddiyat sıfırlanıyor. o saatten sonra ne yapacaksın ? karşındaki insanı sevmiyorsun sırf parası için evlenmişsin.

evlenmeyi geçtim sırf parası var diye aşk yaşıyorsun. o insana nasıl sevgilim diyeceksin nasıl aynı yatakta yatacaksın eşinle dostunla dışarı her çıktığınızda rol mü yapacaksın. velhasılı para çok önemli ama daha değerli değil. yaşayacağımız takdiri ilahiye bağlı olarak 60-70 bilemedin 80 sene diyelim. onuda böyle şeyler için mutsuz geçirmeye değer mi ?
Bunu dedikten çok kısa bir süre sonra gelir düzeyim o zamankinin 3-4 katına çıktı ancak evim, yuvam dediğim adamı kaybettim. Aşkın acısı paradan daha ağırmış. Parasızlığa mutlaka bir çare bulunur. Ancak aşkın çaresi yok.
doğrudur. aşk aslında paraya bakmaz direkt statüye bakar. hani bunu ölçmek için derler ya. şu ana kadar kimse çöpden kağıt toplayan bir çocuğa aşık olmaz diye. kesinlikle doğrudur.
elbette öyledir. Hangisi karın doyurur?
doğrudur amk ya para gibisi var mı.
En değerli şey zamandır ve nakit vakittir.
Zoruma gitsede katılıyorum. Evet.
zoruma giden kısmın içeriğini anlatsam çoğu kişinin ağzı açık kalır.
Tecrübe ettim, öğrendim.
Bir de Bizim oraların bir lafı var. Meşhur. Zamanında kulak arkası ettiğim;
" aşk karın doyurmuyor."
Haklı çıktılar.
para her şeyden değerlidir.
Doğru olan gerçek.

Paranın, aşk karşısında etkisiz kalacağı tek yer masallardır.
Evet öyledir günümüz aşkları parasız olmaz hiç boyacı ile sosyetik bir kadının birbirine aşık olduğunu gördünüz mü? Veya bı fabrika işçisi ile bir doktoru?
kesinlikle doğrudur aşksız yaşabilirsin ama parasız asla , parayla sahte bile olsa aşkı bulursun ama parasız sahtesini bile bulamassın , iyi geceler diliyorum arkadaşlar.