1. 1.
    kesinlikle doğrudur aşksız yaşabilirsin ama parasız asla , parayla sahte bile olsa aşkı bulursun ama parasız sahtesini bile bulamassın , iyi geceler diliyorum arkadaşlar.
    5 -1 ... yorulmus gb
  2. 2.
    nasıl baktığın ile alakalı olan durum.

Benim gibi romantik bir eşek sıpası iseniz, özellikle de gecenin bir yarısı iki kadeh şarap içtikten sonra içli bir türk sanat müziği eseri eşliğinde şu giriyi giriyor iseniz: 'boş ver be parayı! aşk var mı aşk, sen ondan haber ver?' diye nutuk atmanız çok olası.
    4 ... canabar
  3. 3.
    Evet öyledir günümüz aşkları parasız olmaz hiç boyacı ile sosyetik bir kadının birbirine aşık olduğunu gördünüz mü? Veya bı fabrika işçisi ile bir doktoru?
    2 ... prates
  4. 4.
    Aşk insanlığın başından beri mevcut olan en kutsal duygu iken para bilmem kaç bin yıl sonra insanlar tarafından yapılmış lanet bir araçtır.
    1 ... rosadolujoee
  5. 5.
    Doğru olan gerçek.

Paranın, aşk karşısında etkisiz kalacağı tek yer masallardır.
    1 ... hzpikachu
  6. 6.
    para her şeyden değerlidir.
    ... hakusbenk
  7. 7.
    Zoruma gitsede katılıyorum. Evet.
    zoruma giden kısmın içeriğini anlatsam çoğu kişinin ağzı açık kalır.
    Tecrübe ettim, öğrendim.
    Bir de Bizim oraların bir lafı var. Meşhur. Zamanında kulak arkası ettiğim;
    " aşk karın doyurmuyor."
    Haklı çıktılar.
    4 ... zarafet
  8. 8.
    En değerli şey zamandır ve nakit vakittir.
    ... ferhatkarakas
  9. 9.
    Para mı aşk mı?

Aşıksan zaten soruyu saçma bulursun. Gerçekten aşık olan insan bu soruyu düşünmeden aşk der ama kalbin boşsa iki seçeneğin var. Eğer hayalperest biriysen aşk dersin. Mantığıyla hareket eden biriysen de para dersin. Aşık olmayan insanı parayla kandırabilirsin ama aşıksa kandıramazsın. Çünkü sevdiği kişi kendinden bile değerlidir ve bence aşk öyle her gün sevgili değiştirenlerin yaşadığı bi duygu değil. Tek bir defa başınıza gelebilir bence. Ki o da şanslıysanız ya da şanssızsanız... Bilemiyorum.

Benim için bu sorunun cevabı o anki ruh halime göre değişir ama genelde gündüzleri para, geceleri aşk diyorum. Geceleri daha duygusal olmamdan kaynaklanıyor galiba. Eğer bir gün aşık olursam o zaman gece gündüz fark etmeden aşk derim bu sorunun cevabı olarak... Ve bence aşk şanstır.
    3 ... bilgisiz zeki
  10. 10.
    doğrudur amk ya para gibisi var mı.
    -2 ... duygusal masturbator