bugün

türk sinemasındaki seks filmleri furyasının en popüler isimlerinden biri olan behçet amcanın lakabı.*
zaten gaza getirilmiş insana verilen son damla gaz sözüdür...
türkiye nin ilk seks filmi imiş.
(bkz: behçet nacar)
(bkz: behcetleri de parcalarlar)
behçet nacar abimizin, önüne gelen elbiseyi, içerisindeki hatunları, bir güzel cart - curt diye iliklerine kadar parçaladığı filmler silsilesi; aynı zamanda o zamanlar meşhur olduktan sonra bir şekilde, nasıl olduysa gaz vermek için kullanılan bir cümle halini almış motto.
70 li yıllarda türk sinemasında erotizm patlaması'nın başlangıcı olarak kabul edilen ve başrolünde behçet nacar'ın rol aldığı kült film.

not çok beğenilince birçok devam filmi çekilen filmdir;
(bkz: bastır behçet)
(bkz: fırtına behçet)
(bkz: komando behçet)
(bkz: sev beni behçet)
(bkz: bana hoşt de kazım)
ismiyle bile bizleri derinden etkileyen, Türk sinemasının ilk seks filmlerinden.
behçet nacar ın yağlayalımda kayması kolay olsun gibi komik bir repliği zikrettiği film.
ulu sözlük versiyonu için;
(bkz: eksile behçet)
(bkz: yırt kazım)
yi beni recep
öp beni recep
(bkz: hadi bitirelim şu işi)
(bkz: gösterelim anam)
idolümdür. örnek aldığım eli öpülesi insan.
72 yapımıdır.erotik film furyası 75'de patladı.ama o patlamada 3 yıl önceki bu filmin büyük etkisi oldu.çünkü o döneme göre olağanüstü gişe yapmış.
muhtemelen özellikle de erkek yazarların sinemada izlediği ilk film özelliğini taşıyan slow romantik bir filmdir.
Behçet in, neyi abi diye soruyla karşılık verebileceği cümle.
ne olduğu bilinmeyen cümle.
behçete dair bir coşku nidasıdır.
eski türk filmlerinden alınan içeriği çok derin söz öbeğidir.
sevgılıler kavga edınce arkadaslarda bu kavgayı ızlıyorlarsa arkadan en adı en serefsız olan arkads agzında kı sigarası ile bir eli diğer arkadasının omzuna yaslanarak parcala behcet dıye hönküren tip lafıdır. yasandı görüldü aynen bu olaydı.
Gerçek adı behçet nacar olan yeşilçam oyuncusu. 1970 lerde yeşilçama figüran olarak girip toplamda 150 filmde oynamış helal olsun. Dün bu saatlerde istanbul'da hayata gözlerini yumdu. O dönemlerde yeşilçam sinemasının gerileme sebebi olarak da Amerikan sinemasını görüyordu.
80'lerdeki müslüm gürses filmlerinde müslüm'Ün can arkadaşı olarak boy göstermiştir.