1. 1.
  milliyet gazetesinde cikan bir haber başlığı.

  --spoiler--
  Amerika'da yaşayan Nur Cemaati Lideri Fethullah Gülen'in yeğeni Dr. Ali Bayram, Papaz Okulu Hartford Seminary'e 2 milyon dolarlık bağış yaptı. Hartford Seminary'nin internet sitesinde bağış "Türk dini liderden 2 milyon dolarlık bağış" başlığıyla duyuruldu. Hartford Seminary Halkla ilişkiler Müdürü David S. Barrett okullarının tarihinde ilk defa müslüman bir cemaatten bu kadar büyük bağış aldığını belirterek, Fethullah Gülen'den "Din alimi ve Türk dini lider" olarak bahsetti.
  --spoiler--
  2 -1 ... kursc
 2. 2.
  (bkz: nerden geldi bu para en iyisi sorma)
  2 ... bresson
 3. 3.
  (bkz: mini etekli kızı diri diri yaktılar)
  3 -3 ... kisinin degeri aradigi seydir
 4. 4.
  bazı arkadaşların yalan habere göre hareket ederek kötü bir duruma düşmesine neden olay haberdir. papaz okulu ne ya, imam okulu, fethullahçı filan, bu ifadeler dahi sorunlu. zaman gazetesi bunu haber yapmamıştı çünkü haberin doğruluğunu araştırıyorlardı, demek ki cumhuriyet, vatan, milliyet,vb. gazeteler gibi artniyetli olmayınca ve servis edilen haberi aynen yayınlamayınca er geç kazanıyormuş gazete, bunu da görmüş olduk. fethullahçı, gülen cemaati vb. gibi ifadelerle daha cemaat kavramından bihaber kişilere kısa süreli malzeme de çıkmış oldu ama ne yazık ki aradıklarını bulamadılar, başka bir provakatif habere değin hoşçakalın. cumhurbaşkanı seçimleri yaklaştıkça böyle haberlerin artacağını unutmadan.
  (bkz: provakatörüm olur musun)
  (bkz: örümcek adam namaz kılıyor)
  4 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 5. 5.
  bir taraflarından haber uydurmaya yeni bir örnektir. klasik doğan medyası davranışıdır. normal karşılanmalıdır.
  1 -2 ... peyderpey
 6. 6.
  fethullah hoca'nın borazanı olan zaman gazatesitarafından yalanlanmış bir haber!

  (bkz: bozacının şahidi şıracıdır)

  (bkz: zaman yalanları)
  2 -1 ... kerameti kendinden menkul
 7. 7.
  bagisi alan okul bile fethullah gulen'e tesekkur edip methiyeler duzerken, bazi yazarlar tarafindan inkar edilen bagistir. fethullah gulen'in abd'de bu kadar yil nasil vize aldigini cok iyi aciklayan bir bagistir.
  2 ... isla morada
 8. 8.
  ayrıca hoca hazretlerinin sözlükte bulunan sevenleri tarafından da yalanlanmış haber!
  3 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  hala doğruluğundan şüphe duymayan insanların olduğunu gösteren haberdir. ortada bir iddia var, iddiayı ortaya atanların geçmişteki yanlış iddiaları da ortada ama bu onların bu iddiasının yanlış olduğu anlamına gelmiyor, iddia ettikleri konuda sanık duurumundakiler ifadelerini kullandılar, zaman gazetesi aracılığıyla bildirdiler, karşılığında yapılacak şey sürmanşetten belgelerle iddiayı ispatlamaktır, eğer bunu yapamıyorsanız, bu sizin ahlaki probleminizdir.
  (bkz: suçluluğun ispati iddia makamına aittir)
  3 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 10. 10.
  hoca hazretlerinin sözlükte bulunan sevenleri tarafından ikinci kez tekzip edilmiş haberdir.
  2 ... kerameti kendinden menkul