bugün

-papaz efendi, duyduğumuz doğru mu? gönderdiğimiz pilavları yemiyormuşsun.
+her gün pirinç yiye yiye çinli oldum sayenizde. sizin köyde bulgur aşı yok mu evladım? istifa edip müslüman olacam ona göre!

muhtemelen, bu olaydan sonra söylenmiş vecizedir.
(bkz: father doesnt eat rice everyday) **
johannes mario simmel'in olağanüstü romanı. harika bir polisiye macera. kurgusu mükemmel, anlatımı, geçişleri mükemmel. bağlandığı son ise son derece zekice.

baş karakter olan thomas lieven'in kadınlara bakış açısı yaklaşımı hafızalara kazınmış ve uzun bir süre etkisinden kurtulamayarak thomas gibi bir adam arayışı içine girilmiştir.

sonuç; henüz rastlanmadı.
(bkz: papa don t prinç)
o kadar bakire rahibe içindeyken, enerji veren gıdalar yemeli.
papaz : bu sefer yemedim mna koyyım.
işini bilen papazın durumudur.
En azından bulgur pilavı verin amk.
sevgilisi olup kaçamak yapmaktan çekinmeyen kazanova söylemi.
demekki pilavı yapanda bi sorun var.iyi yapamıo ki zavallı papazda hergün hergün yiyemio, hem hergün aynı yemek yenir mi aga mide kaldırmaz bi yerde.cevap veremez diye adamın arksından atıp tutmayın durduk yere lan şimdi ...
kediyle ne çok ortak yönleri varmış tespitinde bulunduran söylemdir.
(bkz: papaz yemek seçmez)
(bkz: ben öyle papazın amına koyayım)
Bir kadın ve erkeğin ilişkileri varken serbestlikte birbirlerini ölçmekte kullanılan deyım.
insanın önüne her zaman aynı nitelikte elverişli bir imkân çıkmaz anlamında kullanılan cümledir.
bir işi sürekli birine yaptırmanın o kişide yaratacağı bıkkınlık ve bunun sonucunda kişinin o işi yapmayı savsaklayacağını ifade eden atasözü.

bir nevi kapitalizm ve iş bölümü* eleştirisi.
(bkz: yerim)
"istisnası yok mudur acaba? her gün pilav yiyen papaz var mıdır?" diye düşündürüp gördüğüm her papaza "her gün pilav yer misiniz?" diye sormama neden olan ata sözü.* * * *
- ben papazım..
- evet biliyorumm?
- yani hergün pilav yemem, ona göre..
- tamam yeme, kim zorluyor ki seni..
- ya hani olur ya hergün pilav yapmaya kalkarsın falan..
- güzelim ben yemek yapamıyorum, istersen zorlama fazla. beni böyle sevdin sen dimi?
- ya evet de.. arada yapsan pilav? hmm? güzeldir pilav ya...
- offf.. pirinç tezgahın altında canım.
- kavuruyo muyduk napıyoduk bunu.. isa canımı alsa da kurtulsam...
Kedi her gün mama yemezin papazlı versiyonudur.
ne bok yediği belli olmayan papazın bu durumunu ifade eden deyimdir.
(bkz: johannes mario simmel) in bir romani.
- papaz her zaman pilav yemez hacı.
+karnım aç olum gel camide pilav dağıtıyorlar.
- yürü anasını satayım. bana yaramayan kilisenin papazını zikeyim !
ata demirer in fatih terim taklidinde kullandığı bir söz.

''her papazyone, ventoro, pargere ...... ea'lora.'' diye bir italyancası var. ata demirer in yalancısıyım.
sözün söylendiği dönemlerde kıtlığın olduğu düşünülürse pilav iyi bir yemek sayılırdı.papazın her gün karnını doyurma ihtimalinden bahsedilir ve as * * papazın elinden pilavı alır gibide düşünülebilir..
güncel Önemli Başlıklar