bugün

tadı da kokusu da gaayet hoş ve naif bir içimi olan çaydır. gerginliğin verdiği berbat duygu ile kıyaslanamaz bile.
yarasın.
uyku bozukluklarına ve sabah bulantılarına iyi gelen, stresi azaltan rahatlamaya yardımcı çaydır. kasları gevşetir, karaciğeri çalıştırır. antioksidan etkisi vardır. bunun yanında östrojene benzer etkileri olduğu için hormon dengesizliği yaratabilmesi gibi yan etkileri de bulunmaktadır.
papatyaya saygımdan içmediğim. siz de içmeyin.
çocukken içirildiğinden ötürü ne zaman içsem biberon tadı aldığım çay.
hoş, tatlı hafif bir çay.
Kokusu da tadi kadar guzel olan caydir. Her aksam bir bardak ictikten sonra misil misil uyumaniza yardim eder, sinirinizi stresinizi alir, ozel gunlerinizde de gevsemenize etki eder.
sakinleştiriyormuş.benım mıdemi bulandırıyor.
en sevdiğim çaydır. kokusu ve tadı çok hoştur. sakinleştirici etki yaratır. sakinleşir gevşersiniz.
aşırı aşırı gergin olduğumdan annem tarafından bana önerilen çay. keşke biraz daha güzel koksaymış. midem almıyor böyle.
sevdiğim nadir bitki çaylarındandır. Sakinleştirici etkisi olduğu da bilinenler arasında.
içerdiği melatonin sayesinde insana dinginlik ve mutluluk veren çay. ben de bu yararlarını öğrendikten sonra içmeye başladım. fakat bir sorun var. nedense bu çayı içtikten sonra kendimi saçları toplu, yatağında bağdaş kurararak oturan ve kahve kupasını iki eliyle tutan kız gibi hissediyorum.

bence bir erkek böyle çayları gizli gizli içmeli.
Vücudunuzdan toksinleri söküp atar.
"alman papatyası" olanının tercih edilmesi şarttır. baharat satanların çoğunda abidik gubidik papatyalar vardır . her papatya içilmez. papatya suyunu saçlara uyguladığınız zaman saçınızın beyazladığını gözlemlersiniz. her papatya, tüketilmemesi gerekir. aksi halde midenin anasını ağlatır. açık olanların değil paketli olanlarının tüketilmesine önem vermek daha sağlıklı olur.
çay bir bitkinin adıdır, papatya da başka bir bitkinin adı. "papatya çay"ı diye yıllardan beri söylenen bu söz, gündelik mantık hatalarından biri. opel bir marka, bmw' de bir marka. yani "opel bmw'si" gibi evlere şenlik bir şey çıkıyor meydana. "ne kuş ne de deve" hesabı. tdk ivedi olarak bu meselenin üstüne gidip yanlışı düzeltmesi lazım.
içimi kolay çay.

TDK zaten "çay"a çözüm bulmuştur sizin içiniz rahat olsun. Biraz mantıklı düşünün. Bunca zamandır insanlar aptal mı papatya çayı tarçınlı çay portakallı çay diyorlar:

TDK Büyük Sözlükte çay kelimesinin dördüncü tanımı aynen şöyledir:

"Çeşitli bitkilerin yaprak veya çiçeklerinin demlenmesiyle elde edilen bir tür içecek."

işte buradaki papatya çayı da budur, papatya artı rize turist çayı değil yani.
bebekken içtiğiniz çaylara benzeyen çay.

ya da biberonun o plastiğimsi tadının sıcak aşırı açık renkli çaya karıştığında aldığı tadın benzeri de olabilir.
sakinleştiren,uyku sorunları olanlara iyi bir ilaç olduğu söylenir.
Mis gibi insanı rahatlatan çay.
severim. uyku moduna yaklaştırır beni
uyku konusunda bünyeme tesiri olmayan fakat sakinleştirici bir etkisi olan tadı güzel çay.
Alerji yapıyor.
Antibiyotik etkisi gösteren, iltihap söktüren çaydır.
Benim gibi hiçbir derdi olmasa bile,düşüncelerden,hayallerden uykuya dalamayanlara tavsiye ettiğim çay. Bende işe yarıyor bir de siz deneyin derim.Ben doğadanın sallamasını içiyorum daha doğalı daha iyi olur tabi.
Ayrıca az önce "papatyı çayı" diye aratıp hiçbirşey bulamayınca kaydıra kaydıra başlık açıyordum o kadar gereksiz başlık var bu yok mu diye. Çok şükür dikkat ettim alay konusu olmaktan kurtuldum.
Roma papatyası değil alman papatyası çayı faydalıdır.

Bilim böyle söylüyor, ırkçı falan değilim.*
Tadı çok güzel olan ve içimi gayet keyifli çaydır, ne mideyi rahatsız eder ne şişkinlik yapar.
Mide ağrısı ve uyku problemi olanlara önerimdir. Çok tüketildiğine uyuşukluk yapar.
güncel Önemli Başlıklar