bugün

- anne ben papaya kustum
nie oglum
-bana kaka dedi
ama alis artik oglum bu politika
-yok gelmesin bizim eve
iste bu yuzden hic buyuyemedin sen oglum
müslümanlar açısından da hıristiyanlar açısından da yapılmasına anlam veremediğim olaydır. papanın o kadar laf ettikten sonra istanbula gelme merakı nedendir. ortodoks olsa bir derece anlayacağımdır. hadi türkiyede var olan hıristiyanlar hedehödö diyelim ama ortalık yatışana kadar başka ülkelerde bulunan hıristiyanlarla uğraşsa olmaz mıdır? ne de olsa misyonerlik dünyanın her yerinde mevcuttur. öte yandan, papa ziyaretini yapacaktır. söylenmiş, kabul edilmiştir. eğer iptal etmezse protestocular sayesinde dışdünya imajımıza bir çizik daha atılacaktır. tepki göstermek ayrı, uçak kaçırmak ayrı bir olaydır. bunlar yüzünden lütfen gelmesindir.
bunamış kendisine faydası olmayan bir adam *alemlerin yaradılma sebebi peygamberimiz hz.muhammed * için sarfettiği bir söz ile müslümanlığa bakış açısını göstermiştir.
nasıl ki fransız meclisi ermeni soykırımını suç sayan yasa tasarısını inkar etmenin de suç sayılmasını öngeren yasayı meclisten geçirince ülke olarak bize armağan edilen bir sürü fransız madalyasını geri gönderdik. alın başınıza çalın dedi isek....
papayı ülkemize davet eden ahmet necdet sezer in de papanın bu açıklamasından sonra davetini kaldırması gerekirdi. * *
Roma'da emperyalist batı dünyasının hizmetkarı, inançlı hıristiyan halkların velisi, diğer inançtan olanların cellatı olarak görev yapan, adına papa denilen ama Zangoç'luk üstadı onaltıncı benedikt'in Türkiye'yi ziyaret edip kutsal topraklarımızı kirletmesini istemiyorum. Bir de üstüne basa basa inanç özgürlüğü, ezilmiş azınlıklar, lolipop yutmuş papazların varisi olarak geleceğini söyleyip istanbul'da bağımsız hıristiyan devleti kurulması için fikir kusacağını belirtiyor ki, iyice çekilmez yapıyor bu aksi ve aptal ihtiyarı...
Sen Roma'nın Zangoç'u
Gelme...
Pişman olursun.
Türkiye'de papalık ayaklarını söktüremezsin.
Başımızdakilere anlatsan da bunları halka yediremezsin.
Seni çıktığın o pis deliğe geri sokarız...

Gelme...

(Not: Papa'ya Zangoç'luk yakıştırmasını ilk olarak yapan Yeni Çağ gazetesini de buradan kutluyorum)

aşağıdaki adresten alıntıdır.

beerboard.bira.gen.tr/topic.asp?TOPIC_ID=2494
times dergisine göre türkiyede papa vasfı ile yapacağı açıklamalar yeni bir medeniyetler savaşını yaratabilir. ancak bu topraklarda yaşamış mevlanaya göre kim olursa olsun gelsindir.
politik adaptan uzak , saçma laf.

gitmemek bir tavırdır ama gelme demek aynı kefeye girip terbiyesizlik yapmak hatta terbiyesizi haklı çıkarmaktır.

çok mu kızgınsın gitmeyerek koy tavrını ,
yada daha iyisi vatikan mallarına ambargo koy ,
biter vatikan iki günde , sürünür kapında.

apartmanda komşuculuk oynamıyoruz dimi.
bir garip temenni cümlesi. *

gelmeyince ne olacak peki ? papa'nın düşüncesi değişecek mi islamiyet'le ilgili ? ya da gelince burada galeyan yaratıp da savaş mı çıkaracak ? böyle hamasi düşünceler hiç bir ilerleme sağlamadığı gibi gerileme de yaratır. yapılması gereken, küstah açıklamalarını yine başka açıklama ve beyanlarla papa'ya yedirmektir. yoksa, "sakın buraya gelme, canın tehlikede" demek bizzat vatikan'ın istediği şeydir. böylece, "bakın papa can güvenliği olmadığı için türkiye'ye gidemedi, görün ne kadar tehlikeli bu müslümanlar" diyebileceklerdir. terörizmi müslümanlıkla bağdaştırmak için bahaneleri olacaktır.

gelen gelsin efendim. hiç bir şey olmaz, merak etmeyin.
peygamberimizin kızını iterek devesinin üzerinden düşüren ve bu sırada hamile olduğu için düşük yapmasına neden olan daha sonra da kanamasının durmamasıyla ölümüne neden olan şahsa dahi papa için bizim düşündüğümüz gibi düşünmemiş ve davranmamıştır Hz.Muhammed (sas).

O (sas) hoşgörüsüyle katili de islama ve tevbeye davet etmiştir ve tabiki sonunda bir müslüman daha kazanmıştır sabrıyla.

papa gelsin ve hiçbir taşkınlık yapmasın türk milleti
ne kadar şerefli bir millet olduğunu edebiyle ve sabrıyla göstersin inşallah.
ve din adamlarımız Hz.Muhammed'(sas)in hayatını, kişiliğini bir cd hazırlayarak kendisine sunsunlar.
bence bize yakışan asıl budur.
gelmeyince muslumanlık kurtulucaksa gelmesin
eminim o da can atmıyodur gelmeye
gittikçe kızışan hristiyan-musluman düşmanlığının çaresi, daha da kutuplaşmak, dikleşmek, cepheleşmek midir? yoksa oturup derdini anlatmak, doğruyu yanlışı göstermeye çalışmak mı? kim yapıcak peki bunu, iran mı suriye mi? bunu dünya üzerinde yapabilecek tek müslüman ülke türkiye iken,aman papa gelmesin, imam gitmesin, o ordan sallasın ben burdan.
e ozaman kuşanalım kılıcımızı binelim atlarımıza, haydi yürüyün viyana kapılarına
iş zaten buraya gidiyo da.neyse.
(bkz: hello papa)
gelmesin çünkü ilk önce gelecegi ülkenin insanlarına, onların düşüncelerine, dini inanışlarına, din ögretisine ki islam bir ögreti değil bizim için bugünümüz, yarınımız, hayatımızın bütünüdür kısacası.. yer yüzünde uğruna en çok kan dökülen, en çok can veren dindir islam dini, peki ben o şahsiyete sormak istiyorum acaba bunun sebebi nedir? o küçük beyniyle bir düşünebilmiş mi? ki agzından o laflar çıkıyor hadi çıktı diyelim ne kişiliksizsin yahu bu kadar olmaz hem komşunun kapısına tükür gel sonra yala ne güzel dimi.
ben anlamıyorum arkadaşlar

bi adam senin dinine, peygamberine*, kültürüne, bütün değer yargılarına alenen küfretsin sen de bir kaç ay sonra o adamı başının üstünde karşıla, konuk et bi istediğini iki etme, ayağının altında paspas ol...

niçin?
çünkü sen buna mahkumsun, çünkü bütün hayatını o adamlar* yönetiyo, çünkü kozları bi kere adamların eline vermişsin...*

tabi ki gönül isterki bırak bu topraklara ayak basmayı yüzünü bile görmeyelim ama maalesef böyle giderse biz bu ve bunun gibi adamları daha çoook görürüz...

yazık çok yazık.....
sadece dinimize değil ırkımıza da küfür eden biri olarak gelmesi pek te hoş değildir. bize düşen ayağını topraklarımıza değer değmez protestolara başlamak, geldiğine pişman etmek. neden mi? hiç bir şeye tepki veremeyen, güçsüz bir ülke olarak gördüğü bizlerin asıl gücünü göstermek, dinine ve milletine ne kadar bağlı yurttaşlar olduğumuzu göstermek için. bunu gördüğünde artık ağzından çıkacak laflara daha çok dikkat edecektir.
yahu arkadaş korkulan ya da çekinilen nedir ki? papa türkiye ye gelmiş. tamam papa islam düşmanıdır, türk düşmanıdır. bush, putin, celal talabani de gelmiyor mu bu ülkeye? papa kendi dindaşlarına bile söz geçiremeyen, sadece öldüğü zaman naaşı ziyarete açılan aciz bir din adamı, aciz olduğu kadar da sembolik. nedir papa'dan korkumuz, çekincemiz, tepkimiz. neymiş efendim bizi bu topraklarda istemiyormuş. bu topraklarda müslüman türkler 1000 yıldır devletler. biz buranın sahibiyiz, papa ise kendi dindaşlarına bile sözü geçmeyen, aciz ve aciz olduğu kadar da sembolik bir din adamı. şimdi allah bize bir fırsat vermiş; biz müslüman türkler'in ne kadar saygılı ve misafirperver olduklarını göstermekle yükümlüyüz. tabi ki dinimize milletimize laf eden bir kişiyi sevmeyeceğiz, istemeyeceğiz ancak bazı realiteleri göz ardı edemeyiz, herşeyden önce biz bir dünya devletiyiz. ayrıca tepkisizliğimiz papanın değersizliği anlamına gelecektir, bizim pasifliğimiz anlamına değil.
papanın dünyadaki başarısı arasında hristiyan birliğini sağlamaya başlamış olması geliyor. türkiye'ye geliş amacı, ülkemiz içindeki ortadoks ve katolik hristiyanların arasındaki mevcut problemleri çözmek.dolayısıyla gelmesi bizim ülkemizi kaale almasından değil. ama gelsin, gelsin ki istanbul'da dalgalanan bayrağı görsün. gelsin ki minarelerden yükselen ezan sesi kulaklarını çınlatsın.gelsin ki asil milletimizi tanısın. belki utanır.
öncelikle şunu anlamamız gerek; papa türk düşmanı değildir, sadece türkiye'nin avrupa birliği üyeliğine karşı çıkmıştır ve bunun sebebi de, papa'nın avrupa birliğini "hristiyan topluluğu" olarak görmesidir ve dolaylı yoldan çoğunluğunu müslümanların oluşturduğu bir ülke olan türkiye'yi avrupa birliğinde görmek istemiyordur. onun bu düşüncesi türk düşmanı olduğu anlamına gelmemeli.

belki 13 mayis 1981 tarihinde papa 2. john paul'e suikast girişiminde bulunan insanın bir türk vatandaşı olması, papa 16. benedict'in türklere karşı bir önyargı edinmesine zemin hazırlamış olabilir.

belki de gerçekten türklerden ve islamiyetten nefret ediyordur.

bunu kimse bilemez.

savunduğum tek şey şu; tüm hayatını tanrı'nın yoluna adamış bir din adamının bu kadar büyük bir kin beslemesi imkansız.
başına bi kaza gelmeden gelip gitmesinin ülkemiz için pek bir hayırlı olacağını göz önünde bulundurmak lazım. * * *
(bkz: 6 filo defol)
esas bu papa dene yobaz-faşisti ülkemize çağırıp sonrada sorumluluk almayıp yurt dışı temeslarına giden hükümet sözcülerine laf edin iki rekat, zira papa kendini zorla davet ettirtmedi ki, bakın dinler arası diyalog ve kültürler arası diyalog diye saçma sapan birşeyin altına imza attı recep tatyyip ve tayfası, eğer bu iki projede tutulan tutanakları okursanız papa'nın türkiye ziyaretini anlarsınız, adam zorla kendini davet ettirtmedi adamı bizzat bizim hükümet davet etti, sonra da oy korkusundan kaçıp avrupalara gidiyor. gelene değil davetiyeyi ona verene kızılması gerekirken yok şöyleymiş yok böyleymiş, siz kimi aklamaya çalışıp da kimlerini akılları ile dalga geçmeye çalışıyorsunuz? karşınızda tayyip'in fırça çektiği esnaf ya da çiftçi yok sizin, ancak kendinizi ve çevrenizi kandırırsınız!
akl-ı selim bir insanın hemfikir olması abes kaçacak emir cümlesi. Yok efendim papa şöyle genç, yakışıklı ve aynı zamanda karizmatik biri olsa ben de gelsin istemezdim ama görünüşü o ki hilkat garibesinin teki, ağzı bozuk biraz ondan çekiniyorum ama artık bu memleketin suyundan içip havasını teneffüs edince o huylarını da bırakacaktır ve islamiyet hakkında eskisi gibi ileri geri konuşmayacaktır diye umuyorum..
(bkz: sende italya ya gitme o zaman)
(bkz: gelsin ama 3 günden fazla kalmasın) *
SAYIN PAPA HAZRETLERi GELDiN HOŞ GELDiN. GEZ DOLAŞ, ZiYARETLERiNi YAP. TÜRK KONUKSEVERLiĞi iLE KARŞILAŞIRSIN. AMA ŞUNU DA BiL Ki TÜRKiYE DE ZiYARETiN KISA OLANI MAKBULDÜR.
(bkz: sağ salim gitsin de)
güncel Önemli Başlıklar