bugün

- anne ben papaya kustum
nie oglum
-bana kaka dedi
ama alis artik oglum bu politika
-yok gelmesin bizim eve
iste bu yuzden hic buyuyemedin sen oglum
müslümanlar açısından da hıristiyanlar açısından da yapılmasına anlam veremediğim olaydır. papanın o kadar laf ettikten sonra istanbula gelme merakı nedendir. ortodoks olsa bir derece anlayacağımdır. hadi türkiyede var olan hıristiyanlar hedehödö diyelim ama ortalık yatışana kadar başka ülkelerde bulunan hıristiyanlarla uğraşsa olmaz mıdır? ne de olsa misyonerlik dünyanın her yerinde mevcuttur. öte yandan, papa ziyaretini yapacaktır. söylenmiş, kabul edilmiştir. eğer iptal etmezse protestocular sayesinde dışdünya imajımıza bir çizik daha atılacaktır. tepki göstermek ayrı, uçak kaçırmak ayrı bir olaydır. bunlar yüzünden lütfen gelmesindir.
bunamış kendisine faydası olmayan bir adam *alemlerin yaradılma sebebi peygamberimiz hz.muhammed * için sarfettiği bir söz ile müslümanlığa bakış açısını göstermiştir.
nasıl ki fransız meclisi ermeni soykırımını suç sayan yasa tasarısını inkar etmenin de suç sayılmasını öngeren yasayı meclisten geçirince ülke olarak bize armağan edilen bir sürü fransız madalyasını geri gönderdik. alın başınıza çalın dedi isek....
papayı ülkemize davet eden ahmet necdet sezer in de papanın bu açıklamasından sonra davetini kaldırması gerekirdi. * *
Roma'da emperyalist batı dünyasının hizmetkarı, inançlı hıristiyan halkların velisi, diğer inançtan olanların cellatı olarak görev yapan, adına papa denilen ama Zangoç'luk üstadı onaltıncı benedikt'in Türkiye'yi ziyaret edip kutsal topraklarımızı kirletmesini istemiyorum. Bir de üstüne basa basa inanç özgürlüğü, ezilmiş azınlıklar, lolipop yutmuş papazların varisi olarak geleceğini söyleyip istanbul'da bağımsız hıristiyan devleti kurulması için fikir kusacağını belirtiyor ki, iyice çekilmez yapıyor bu aksi ve aptal ihtiyarı...
Sen Roma'nın Zangoç'u
Gelme...
Pişman olursun.
Türkiye'de papalık ayaklarını söktüremezsin.
Başımızdakilere anlatsan da bunları halka yediremezsin.
Seni çıktığın o pis deliğe geri sokarız...

Gelme...

(Not: Papa'ya Zangoç'luk yakıştırmasını ilk olarak yapan Yeni Çağ gazetesini de buradan kutluyorum)

aşağıdaki adresten alıntıdır.

beerboard.bira.gen.tr/topic.asp?TOPIC_ID=2494
times dergisine göre türkiyede papa vasfı ile yapacağı açıklamalar yeni bir medeniyetler savaşını yaratabilir. ancak bu topraklarda yaşamış mevlanaya göre kim olursa olsun gelsindir.
politik adaptan uzak , saçma laf.

gitmemek bir tavırdır ama gelme demek aynı kefeye girip terbiyesizlik yapmak hatta terbiyesizi haklı çıkarmaktır.

çok mu kızgınsın gitmeyerek koy tavrını ,
yada daha iyisi vatikan mallarına ambargo koy ,
biter vatikan iki günde , sürünür kapında.

apartmanda komşuculuk oynamıyoruz dimi.
bir garip temenni cümlesi. *

gelmeyince ne olacak peki ? papa'nın düşüncesi değişecek mi islamiyet'le ilgili ? ya da gelince burada galeyan yaratıp da savaş mı çıkaracak ? böyle hamasi düşünceler hiç bir ilerleme sağlamadığı gibi gerileme de yaratır. yapılması gereken, küstah açıklamalarını yine başka açıklama ve beyanlarla papa'ya yedirmektir. yoksa, "sakın buraya gelme, canın tehlikede" demek bizzat vatikan'ın istediği şeydir. böylece, "bakın papa can güvenliği olmadığı için türkiye'ye gidemedi, görün ne kadar tehlikeli bu müslümanlar" diyebileceklerdir. terörizmi müslümanlıkla bağdaştırmak için bahaneleri olacaktır.

gelen gelsin efendim. hiç bir şey olmaz, merak etmeyin.
peygamberimizin kızını iterek devesinin üzerinden düşüren ve bu sırada hamile olduğu için düşük yapmasına neden olan daha sonra da kanamasının durmamasıyla ölümüne neden olan şahsa dahi papa için bizim düşündüğümüz gibi düşünmemiş ve davranmamıştır Hz.Muhammed (sas).

O (sas) hoşgörüsüyle katili de islama ve tevbeye davet etmiştir ve tabiki sonunda bir müslüman daha kazanmıştır sabrıyla.

papa gelsin ve hiçbir taşkınlık yapmasın türk milleti
ne kadar şerefli bir millet olduğunu edebiyle ve sabrıyla göstersin inşallah.
ve din adamlarımız Hz.Muhammed'(sas)in hayatını, kişiliğini bir cd hazırlayarak kendisine sunsunlar.
bence bize yakışan asıl budur.
gelmeyince muslumanlık kurtulucaksa gelmesin
eminim o da can atmıyodur gelmeye
gittikçe kızışan hristiyan-musluman düşmanlığının çaresi, daha da kutuplaşmak, dikleşmek, cepheleşmek midir? yoksa oturup derdini anlatmak, doğruyu yanlışı göstermeye çalışmak mı? kim yapıcak peki bunu, iran mı suriye mi? bunu dünya üzerinde yapabilecek tek müslüman ülke türkiye iken,aman papa gelmesin, imam gitmesin, o ordan sallasın ben burdan.
e ozaman kuşanalım kılıcımızı binelim atlarımıza, haydi yürüyün viyana kapılarına
iş zaten buraya gidiyo da.neyse.
(bkz: hello papa)
gelmesin çünkü ilk önce gelecegi ülkenin insanlarına, onların düşüncelerine, dini inanışlarına, din ögretisine ki islam bir ögreti değil bizim için bugünümüz, yarınımız, hayatımızın bütünüdür kısacası.. yer yüzünde uğruna en çok kan dökülen, en çok can veren dindir islam dini, peki ben o şahsiyete sormak istiyorum acaba bunun sebebi nedir? o küçük beyniyle bir düşünebilmiş mi? ki agzından o laflar çıkıyor hadi çıktı diyelim ne kişiliksizsin yahu bu kadar olmaz hem komşunun kapısına tükür gel sonra yala ne güzel dimi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.