1. 1.
  14. yüzyıl avrupasında papa 9. gregory adlı din adamı(!) nın vermiş olduğu fetvadır.

  papa 9. gregory "kediler şeytandır, her türlü melanet kedilerden gelir, kedileri öldüren cennet ile mükafatlandırılacaktır" fetvası verdi.
  hatta kedilerine sahip çıkanlara da "cadı" denildi, onlar da kedileri ile birlikte katledildi.

  bu fetvayı neden, niçin verdi bilmiyoruz.

  ama dinde böyle bir şeyin olmadığını çok iyi biliyoruz.

  tabi papa'nın verdiği bu saçma fetva sonrası kıta avrupasında tam bir kedi katliamı yaşandı.

  takip eden yıllarda ise avrupa'da fare sayısı hızla arttı, artan fare sayısıyla beraber avrupa'yı yıllar boyunca karanlığa gömecek ve yaklaşık 100-150 milyon insanın ölümüne sebep olan veba salgını başladı.
  bu salgın yıllarca durdurulamadı.

  kedileri öldüren insanlar, kedilerin öldürdüğü fareler tarafından ortadan kaldırıldı.
  doğa ana intikamını aldı, ama insanlar daha doğrusu cahil insanlar hiçbir zaman bu papa'nın saçma ve din dışı fetvasını sorgulamadı.

  şimdi aynı insanlar gerek hristiyan, gerek müslüman coğrafyasında hala bu tip sözde din adamlarının peşinden koşuyor, onların saçmalıklarını dinliyor.

  keşke allah'ın gönderdiği kutsal kitapları okuyup anlamayı deneseler...

  papa nın verdiği kedileri öldürün fetvası

  görsel: papa 9. gregory tablosu (rafael). tablo bugün vatikan'dadır...
  27 -3 ... tengir budun
 2. 2.
  Protestanlik neden çıktı sonra... Haklı adamlar.
  3 ... kontrollu insan
 3. 3.
  yok lan hıristiyan aydınlar yapmaz öyle şey, onlar çok medeni, gelişmiş insanlar. tabi deli misin.
  3 -2 ... masklavi
 4. 4.
  kedilerinbabası duymasın üzülür.
  7 ... uzay muhtari
 5. 5.
  Bizim yobazlarda maymunlar la ilgili böyle bir fetva vermisti zamaninda.
  2 -1 ... karton toplayan cocuk
 6. 6.
  Ortaçağ avrupa'sinda dönen cadilik furyasinin neticeleriden biridir. insanlar ve hayvanlar cadilikla suclaniyor ve katlediliyordu. Pek cok insan ve hayvan yakilmak suretiyle ortadan kaldiriliyordu. Umberto eco'nun gülün adı romaninda bu karanlik ve cahil donemin hikayesi anlatilir.
  2 ... abaninaltindakisopa
 7. 7.
  Kedileri meydanlarda halkın sevinç gösterileri eşliğinde diri diri yakarlardı. Daha düne kadar giyotinle kelle uçururlardı. Az mı çekti bilim adamları bunlardan.

  Sorsan medeniyetin beşiğiyiz derler.

  Gerçi aynı bokları yarım asır sonra biz yiyoruz ya neyse.
  1 ... cold man
 8. 8.
  Gerçel hristiyanlık bu değil.
  1 ... kalahari 1
 9. 9.
  Aziz Malachy,1094 yılında, irlanda'nın Kuzey'indeki, Armagh Kenti'nde dünyaya geldi. Armagh piskoposu Imhar O'Hargan'dan ilk din eğitimini aldı.25 yaşında rahip;ardından doğduğu kentin baş papazı oldu. Aldığı mistik eğitimin katkısıyla, durugörü yeteneği bir hayli gelişmişti.

  Malaki, kehanetlerini 1139'un sonu ile 1140 yılının başlarında, Roma'ya yaptığı ziyaret arasında görmüştü. Bu kehanetleri kağıda geçirdi ve metinleri Papa II. Innocent'e verdi. II. Innocent, bunu fazla önemsemedi..Malachy'nin bu kısa el yazmasını Vatikan arşivlerine koydu ve metinler burada yaklaşık 400 yıl boyunca okunmadan kaldılar...
  Ta ki...Arnold de Wyon isimli bir Benedikt keşişinin, Vatikan arşivindeki Malachy'nin metnini farkedip,1595 yılında Venedik'te,''Lıgnum Vıtate'' (Hayat Ağacı) isimli bir kitap yayınlamasına kadar...

  Kitabın konusu, bağlı bulunduğu tarikatın kurucusu Aziz Benoit'in önde gelen müritlerinin hayatları ve eserleriyle ilgiliydi. Bu kişiler arasında St. Malacy isimli bir aziz de bulunuyordu...

  Arnold de Wyon, kitabında şöyle bahsediyordu;Malaki'den:
  ''Malachy'nin bazı risaleler yazmış olduğu söylenir. Ancak benim sadece, kendisinin papalar hakkında yazmış olduğu kehanetten haberim vardır. Bu metinler gayet kısadır. Daha önce de, bildiğim kadarıyla hiç bir yerde yayınlanmamıştı. Bu konuyla ilgili benden bilgi isteyenlerin arzusunu yerine getirmek için bunları kitabımda yayınlamayı uygun gördüm.''

  Kitabın yayınlandığı 1595 yılından günümüze, bu kehanetler yavaş yavaş her yerde duyulmaya başlandı. ilk başta göz ardı edildi. Ama, zaman içinde Papalar gelmeye ve değişmeye başlayınca ve bu kehanetlerde anlatılanların hepsiyle, akılalmaz biçimde örtüşünce..Vatikan'ın korkusu ve rahatsızlığı hat safhaya ulaştı bugün...

  işte o korkunun sebebi:112,basit, fakat bir o kadar etkileyici, yan yana en fazla 4-5 latince sözcükten oluşan;bugünkü papa 16.Benedikt'in her gece yatağında uyurken..rüyalarına girip kâbusu olan...112 listesi...:
  ... batuhanagca11
 10. 10.
  akla kara köpekleri öldürün, kertenkeleleri öldürün hadislerini getiren fetvadır.

  hadis inkarcısı değilseniz, hiç öyle uyduruk filan demeyin. kütüb-ül sitte'de mevcut.
  3 -2 ... rumeli71