bugün

amca ne yapıyosun 70 yaşında uhrevi adamsın bi kalk düzgün dur ya.
Öpmeyi seviyorsa demek ki. Şüphesiz balikesirli götüyle güldü.
Koskoca papa ayak fetişi çıktı.
Hunili papa.

Yalnız bu onlarda bir ritüel öyle hatırlıyorum.
çok büyük bir jest. biliyosun kiliselerde ayin başlarken kilise görevlilerinin en sonuncusu papaz´dır. hristiyanlık da islam gibi alçakgönüllüğü savunur.

gerçek bir hristiyan gibi davranmış.

bu yeni papa zaten çok barışçıl bir papa zaten. hem de sudanlıların ayaklarını öpmüş...çok etkileyici bir tablo, dünya liderlerine verilebilecek en iyi mesajlardan biri bu.

siz bilmezsiniz, papa bugün de halen daha amerikan başkanından daha güçlü bir adamdır.

papa´nın böyle birşey yapması amerikan başkanının yapmasından daha büyük ses getiren bir harekettir.

unutulmasın ki o "ayak öpen" adamın tebası bütün amerika kıtası, avrupa kıtası bisürü arap hristiyanı yanında bütün avustralya kıtasıdır...

acayip bir davranış. zaten papa francis için herkes, çok akıllı ve iyi niyetli bir adam olduğunu söylemişti, seçildiği zaman.

bu, çok ses getirir. acayip bi şey.
Belkide sudanda hristiyan soykırımı yapan ihvancı el beşiri devirdikleri içindir.
Akıllara tosun paşayı getirmiştir.

(bkz: napıyosun ulan koskoca paşa el öper mi)
Kafayı yediğini gösterir.
Dua etsin sudanlılar suratina tukurmemiş.
Bazi afrika yerlilerinde bu adet dostane bir gösteridir.
Bu papa tam benim kafada Allah'ıma kitabıma. Bende ön sevişmeye ayak yalamaktan başlarım yes.
elestirmem,dalgada gecmem sonucta muzcu hocayi bile haber programinda izledik adam sikini opturuyordu mallarda opuyordu , bir can yasasin cocuklar yetim kalmasin kan dokulmesin diye yapmissa kendi bilecegi is vicdani ve nefs arasindaki ince cizgi, ama vatikan iste pek samimi gelmiyor sanki 2. yuzu var gibi reklam gibi.
bu seferki papa ayak fetişti galiba herkesin ayaklarına dalıyo.