bugün

italyan teknik direktör ve eski futbolcudur.
canlı yayında diktatör Benito Musollini dövmesini göstermesinin ardından Sky Italia'daki futbol yorumculuğu işinden kovulmuştur.

http://www.haberturk.com/...mesini-gosterince-kovuldu
irkçı olmasaydı bu kadar tanınmazdı. çünkü ahmet dursun ayarında bir futbolcuydu. öyle ahım şahım bir futbolu yoktu ve vatandaşları zola,del piero gibi yetenekleri de yoktu.
ne topçuydu bea.
fair play'de çığır açan, nickimi almama sebep üstad futbolcu.
Küçükken son derece kilolu, yamuk ayaklı, özel ayakkabılar giyen biriymiş. Fakat saklanmak yerine deli gibi çalışmış ve "olmak istediği yere gelmiş".

Bu arada Roma fanatiklerinin yaşadığı bir mahallede doğup büyümüş olmasına rağmen Lazio'ya gönül vermiş, ters tepki yaşamış anlaşılan.
newcastle maçında takımının attığı gollerden sonra sevinci abartan sunderland takımının hocası. bir teknik direktöre bu kadar abartı sevinç yakışmıyor elbet ama yeni bir hoca olmasına verilebilir.

faşist olmasına gelince; faşizmi savunacak filan değilim elbet ama bir insanın "ben faşistim" diyebilmesi için faşizmi bilmesi, okumuş olması gerekir ki, bunu diyen adamın bir futbolcu olması futbol dünyası için sevindirici bir gelişme olmalı.
faşist olduğunu gururla söyleyen bir adam. gariptir komunizm'de faşizm gibi dünyaya ağır bir tahribat vermiştir lakin tu kaka olan faşizm olmuştur. verdiği selam nazi değil roma selamıdır ve hitler mussolini den araklamıştır. siyasi görüşü yüzünden kimse iyi ya da kötü adam olmaz.
fenerbahçemizin bugün kuradan çektiği rakip lazio'nun efsanevi futbolcusudur kendisini izleme şansım fazlasıyla oldu , adam gibi adamdır kendisi için faşist vs. derler fakat oynadığı futbol ve takıma katkısı ile dikkat çekmiştir.

yanlış hatırlamıyosam teknik direktör olarak devam ediyor spor yaşantısına . başarılı olur umarım çünkü kanının son damlasına kadar oynayan bir futbolcuydu.
Efsane futbolcudur. izlemeyenler için bir doz di canio.

http://www.youtube.com/watch?v=OnI7DE6y8Hs&feature=colike
Dünya futbolunun en büyük yeteneklerinden biriydi. kendisi ss lazio taraftarı olmamı sağlamıştır. adam gibi adamdır.
adam gibi adam.
zamanında en iyi arkadaşı rahmetli negroidimiz kamerunlu foe olan (konfederasyon kupasında sahada ölen) , bir livorno maçında orta sahanın ortasına keyfi yere roma selamı da vermiş olan oyuncu. komünist livornolular bildiri dağıtıyorlarmış o ara, yoksa boğarlardı bu faşisti, ya ya... sayıları tüm livorno nüfusunun karesi olan italyan faşistlerinden korkularınan değildir yoksa bir şey yapamamaları.
Gerçek bir futbolcu, olması gerektiği gibi bir adam.
Kariyerinin son senelerini futbol oynamaktan çok siyasetle ilgilenerek geçiren faşizan ama ırkçı olmayan insan.
Bir maçta kalecinin sakatlanmasından sonra boş kaleye yapılan ortaya vurmayarak fair playde cığır acmıs futbolcudur .
[http://www.youtube.com/watch?v=EWdf5ZLbtYo ]
''birileri çıkıp komunist olduklarını söyleyebiliyorlarsa ben de faşist olduğumu söyleyebilirim'' derken çok haklı bir tavır sergilemiş olan italyan milliyetçisi. verdiği selamın da roma selamı olduğunu söylemiştir.
roma maçında yaptığı hareketi livorno maçında yapması halinde ölü bir futbolcu olacaktır büyük ihtimal.*
livorno'nun şovmen gomünist oyuncuları gibi duygu sömürüsü yapmayan, neyse o olan karizma ve centilmen italyan milliyetçisi.
taş gibi adamdır, bazı hıyarlar faşist olduğu için beğenmezler kendisini. insanlığın üzerine güneş gibi doğan(!) komünistlerin bir insana faşist olduğu için saçmasapan yakıştırmalar ve yorumlar yapması gariptir. ha bu adamın bir pisliğini, rezilliğini gören varsa bana ulaşsın. ya da bu adamın yaptıklarını yapacak bir sosyalist, komünist bulsun.

sahada "yaşasın komünizm tey tey" diye şov yapmakla olmuyor.

ha ayrıca belirtmem lazım, topu elle alıp kaleciyi gösterdiği pozisyonda di canio'nun gol atması pek mümkün görünmüyordu. yani topu kaptırmaktansa centilmenlik yapmayı, akabinde rakip takım oyuncularından topu almayı daha uygun gördü. bence öyle. ha ne olursa olsun, at gibi adam olm.

ya da bi' saniye lan, aslında kafaya çıksa rahat sallarmış onu kaleye.
hitlerci değil mussolinici olan roma düşmanı futbolcudur.

(bkz: al birini vur ötekine)
bilinenin aksine çok iyi kalpli ve kıyak insandır.
sakat kaleceiyi görünce gol atmaz.
en yakın arkadaşlarından bir foe'ydi. foe siyahidir bilir misiniz bilmem.
yaptığı nazi selamınıda livornolu şovenist komünistlere kapak niyetine yapmıştır.

zira livorno komünizmi götüyle anlayan yerli yersiz orak çekiç muhabbeti yapan bir takım italyada kimse sevmez bunları iyi bilirim. son bombalarıda diyarbakırsporu kardeş takım yapmaları kendilerine mesela bende soğudum bu ibnelerden yahu komünizm demek bölücülük mü demek anlamıyorum...

yani işin özü haklı bu canio yaptığı harekette.

ayrıca ahmet kaya için burada birton yazı yazdım eksi üstüne eksi aldım bölücü dedim ama komünistler bana kızdılar onun sanatçı kişiliği var dediler.kardeşim bu adamında futbolcu kişiliği var...
(bkz: iz bırakanlar unutulmaz)
şu devirde hiçbir futbolcunun yapmayacağı bir fair play örneği göstererek, rakip takım oyuncularından bile teşekkür alan, sırf "faşistim" dedi diye (ki dedi mi demedi mi belli de değil) dışlanmaması gereken, futbolcuyu oyununa göre değil siyasi düşüncesine göre ele alan ve yorumlayan asıl faşistlerin sevmediği oyuncu.
özleten futbolcudur. en çokta gol sevincini özlediğimdir.
güncel Önemli Başlıklar