1. .
  insana pal sokağı çocukları romanını hatırlatan duygu yüklü topluluk. ya da bir nevi; hurşit yenigün ve grubunun bir adım daha ötesi. bunların tek başına takılıp dişi olanlarına ise 'uzun çoraplı kız pippi' denir.
  (bkz: boş bkz doldurma sorumluluğu)
  1 -2 ... psychophobia
 2. .
  aslında onların tek hayali yandaki zengin mahallesinde ki çocukların misketleri ni çalmaktır. masum dur düşünceleri babaları ya işsiz dir yada alkolik anneleri dersen 7 çocukla bir başına hayat mücadelesindedir. Erken biter masum suçlar, tiner ve bali girer masumiyetin aklına, artık sadece misket çalmak yoktur, gasp vardır, yaralama vardır, uyuşturucu vardır, tecavüz vardır, kapkaç vardır artık pantolonları yamalı değildir.

  kollarında taklitte olsa rolex vardır bilmemne abisinde vardır ya onda da vardır artık, kapkaçtan düşürdüğü parayla kendine siyah bir takım almıştır, kirlice bir sakalı jöleli saçlarıda pek havalıdır. akşam eve gittiğinde eli de doludur alışveriş yapmıştır annesine, kardeşine çikolata almıştır.

  yamalı donlu arkadaşlarının biri ile patlatmıştır bir depoyu, bulmuştur gene parayı, kolaydır artık ona para korkmaz altında arabası da vardır artık, mahalledeki torbacıdan 5 lik fişek almaz artık, kilo almaya başlamıştır, abi olmuştur yani.

  abi oldu ya kardeşleri vardır yanında, kimisi adını kullanmıştır borçludur ona, kimisinin de babası koymuştur bizim ağır abinin yanına, sinyal e yollamıştır bebeleri artık akşamları topladığı paraları bitirim hanelerde düşürmesine rağmen ertesi gün gene bulmuştur parayı. küçükken mahallede aşık olduğu kız kahvenin önünden geçerken laf atar bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı diye.

  fakirdi ama gurur luydu.

  borsa manipülasyonu yapmaya başlamıştır artık bizim agır abi, arabalarının plakaları isminin baş harfinden oluşmaktadır, yardımsever, medyatik, efendi ve iş adamıdır.

  bir zamanlar pantolonu yamalı bir çocuk vardı, diye söze başlar ve bu söz hiç bitmez.
  ... cehennem tanrisi
 3. .
  Geleceğin bıçkın delikanlılarıdır.
  ... kaplama domates