bugün

efendim; gayet uyduruk ve gereksiz bir tespitle milyonlarca* sözlük okuyucusunun karşısına çıktığım için üzgünüm. lakin dandik de olsa tespit tespittir deyip aklımdakileri paylaşmak isterim.
esasında başlık, tam olarak aktarmak istediğim duyguyu ifade etmekte zorlanıyor. yani: "bir kişinin sahip olduğu pantolon sayısının, tişört/gömlek gibi gövdeye giyilen giysilere oranla daha az olması"nı ifade etmek istiyorum.
yıllardır yaptığım araştırmalar bu sonuca ulaşmamı sağladı.(toplam 4 kişi üzerinde araştırma yapabildim, çevrem geniş değil ne yapayım)
bu durumun belli başlı sebepleri olabilir elbette. kişilerin günlük hayat içinde gövdelerine geçirdikleri giysilerle daha çok dikkat çekmeleri/çektiklerini düşünmeleri olabilir mesela.
olayın sosyoekonomik, antrosantrik boyutlarına giricek değilim. herkesin sahip olduğu pantolon adedi, sahip oldukları tişört ve gömlek adedinden kat be kat düşüktür. değilse de canımız sağolsun.
bir senede 15 kilo alan kişinin ister istemez mevcut pantolonlarini emekliğe sevk etmesi nedeniyle pantolon miktarinda nispi düsüslerin ekonomik olarak sıkıntı sebebiyeti katmerlenmesi sebebiyeti ile olusan durumdur.

bu suretle ihracat cikmasi kalemlere yönelmesi neticesinde kaliteli ve hesapli farki fiyati gibi politika izlenirse başabas noktasi bulunabilir.

fakat fevkalade ucuz olsun kaliteyi tir et dendiğinde ise pantolun sayisinda gecici bir iyileşme sağlanir ve daha beter pantolon kıtlığına gark olunur.

iş bu suretle en güzeli hawaii'ye hicret edip dört mevsim 12 ay sort giyme marifeti ile kaduk olacak olgudur.
maddi farktan kaynaklı durumdur. hemen ince bir hesap çekelim;
ortalama tişört;20 ytl
ortalama pantolon; 80 ytl
ortalama pantolon/ortalama tişört=4
bu da ne eder;
4 tişört=1 pantolon
güncel Önemli Başlıklar