bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bu günlerde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan oluşum.
  9 -3 ... palta
 2. 2.
  (bkz: turan dan bozkurt a)
  2 -1 ... vernon sullivan
 3. 3.
  turancılık olarak da nitelendirilen ırk temelli ideolojidir.
  4 ... insomniac
 4. 4.
  Osmanlı Devleti'nin kurtuluşunun islamcılık ve Osmanlıcılıkla mümkün olamayacağını, kurtuluşun ancak Türk unsuruna dayanmakla mümkün olacağını kabul eden bir fikir akımıdır. Ziya Gökalp'in temsilciliğini yaptığı bu görüş de kendi içinde uzak ve yakın Türkçülük diye ayrılmaktadır.
  3 ... bohemian rhapsody
 5. 5.
  osmanlılarda 2. meşrutiyet döneminde etkisini göstermeye başlamış düşüncedir. asya'daki türkleri bir çatı altında birlşetirmeyi öngörür. mamafih türklerin çok geniş kıtalara yayılması ve aralarındaki bağın kopmuş olması gerekçeleriyle sadece düşünce olarak kalmış, hayata geçememiştir.
  4 ... aura
 6. 6.
  yayılımcı türkçülük'tür kendileri. namı değer turancılık. 2. meşrutiyet dönemi en azılı dönemidir. ismail türüt ve ozan arif bunun artçılarıdır.

  türk ve islam güneşi
  batmaz karadenizde
  2 -1 ... chazsmyr dhuunyl
 7. 7.
  halihazırda bulunan türk devletlerin ve toplulukların bir arada ortak kültürle yaşamasını savunan görüş, çoğu kez yabancı kökenli "pan" ön ekinin yanlış biçimde getirilmesi ile doğru olarak anlatılamamıştır, ya da anlamazlıktan gelinmiştir.

  en basit hali:

  zaten türk olanların bir araya gelmesi ile sürgünlerle, işkencelerle, katliamlarla, zorbalıkla özdeş bazı malum yaptırımlar arasında dağlar kadar fark vardır.

  anlayana...
  1 -1 ... sonkuzu
 8. 8.
  +merhaba ben pan
  -merhaba bende türkizm.
  +memnun oldum
  -bende
  +ya bak sana ne diycem
  -söyle bakalım neymiş
  +biz birleşsek tam süper olacak
  -bi aralar uğraştılar hatırlamıyomusun.hatta milletin meclisine silah sokup basbakana suikast düzenlediler
  +olmaz diyosun yani
  -nasip..
  2 -5 ... susarsam konusmam
 9. 9.
  fransız ihtilali sonucu hareketlenmeye başlayan milliyetçi düşüncelerin biraz geç kalmış bir türk versiyonudur. osmanlı devletinin dağılma döneminde etkili olmaya başlamış, 1. dünya savaşı'na giriş sebeplerinden de biri olmuştur. tüm türk topluluklarını tek çatı altında toplama fikri ışığında kafkasya cephesi'nde sanırım büyük bir hüsranla karşılaşılmıştır. orta asya dan adriyatik denizine gibi sloganlarla hala varlığını sürdürmeye çalışsa da bence gereksiz ve boş bir çabadır. hem öbür türki devletler isteyecek mi türkiye egemenliğini diye de bi sormak gerekir.
  3 -1 ... suda seken yassi parlak tas
 10. 10.
  tarih derslerinin vazgeçilmezi.

  (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
  2 -6 ... septik