bugün

Arkadaşlar bu tip sorunu olup ilaç dışında bir çare bulan varmı?
Bende açık alana çıkınca fenalaşma oluyor.bağzen tansiyon yükseliyor nabiz normal kalıyor bağzende nabıza vuruyor tansiyon normal.can çekişiyorum resmen bacalar kollar karincalaniyor.
sağlam bir türk türk pornosu izle kendine gelirsin.
Panik atak.
Severim.
ashwaganda kullan kardeşim.

https://www.akakce.com/bi...nt-fiyati,2072682252.html
Cidden 46'liksin galiba amk.

Format sikeni gördüm de, böylesini hiç görmemiştim.
Öncelikle mal mal entr yazanlara ana baci sövesim var ama sövmiycem allah başınıza verir insallah fikin yoksa niye o olmayan aklınla diycem ama herkezde akıl var ama kullanmaya korktuğunuzdan hayvan gibi yaşıyorsan niye insan taklidi yapıyorsun dimi.
Diğerlerine gelince doktora gittim hatta 4 yildir senede en az 5kez gitmisidir.antidepresandan başka pok vermiyorlar bir halta yaramıyor.stres filan değil bu.açık alana çıkınca oluyor.
Spor yapmak iyi gelir baya.
Paxil kullan iyi gelir.
sorunlarını çözmen lazım. sorunlarına ara ver. bir sakinleş. panik atak gerek yok ama bende de anksiyete var.
beni de eksilemiş mi ne? tavsiye verende kabahat.
Zengin hastalığı.
Bir arkadaş topluluk içine çıkınca sürekli panik atak geçiriyorum diyordu. Otobüse dahi binemiyormuş. Bir gün kendine inanmış cuma namazına gitmiş o toplulukla namaz kılmış, sonra geçti diyordu. Çok namazla işi olan biri değildir ayrıca. Evet.
ilaç dışında bir şeyler arıyorsan psikologla görüşmen lazım. Psikiyatrist özel sektörde değilse konusacak kadar vakti olmuyor. Psikoterapi yapması çok zor. Bir psikologla görüşürdüm yerinde olsam. Belki ikisini beraber götürmek daha iyi olur.
ben de açık alanda gerilebiliyorum. bu panik atak değil anksiyetedir. hatta ben otobüste insanlara bakmamak için gözlerimi bile kapatıyorum. panik ataksa bile yapacak bir şey yok. bence sorunun vardır senin. ya da psikolojin benden bile bozuk.
Ben gerilmiyorum korkmuyorum bildiğin fenalaşıyorum.çok kötü bişey bir anda tansiyo 18 oluyor.yigilip kaliyorum.korku olsa iyi ben asansörden korkardim sonra bi kaçkez bindim geçti bu öyle değil.
Nefes terapisiyle falan Bir şekilde Dikkatini dağıt. Başka şeylere odaklan dikkatini dağıt. Derdini büyütme, kendini fazla dinleme, akışına bırak, kaçmaya çalışma bir şeklide uyum sağla, gerekirse kendini unutup yaşamıyormuş gibi, dünyayı sadece izliyormuş gibi hisset geçer.
akupunkturla bu hastalığı yenebilirsin kardeşim.
Panik atağı ilaçla atlatabileceğini sanmak, bilgisizliğin getirisidir.

Panik atağın günümüz tıp dünyasında tanımı şu: yoğun korku ve kaygı hali. Kötü hisler yaşayacağını düşünmek.

Belirtiler: vücutta karıncalanma, sinirlilik hali, göz bebeklerinin gereğinden fazla büyümesi, terleme, çarpıntı, ateş basması.

Nedenleri: yakın zamanda ve çocuklukta yaşanan travmalar ve buna bağlı öyküler.

Tedavisi: yüzleşmek.. Y ü z l e ş m e k!

Korkularınla. Merak etmeyin, ucunda ölüm yok.. En azından ben ölmedim. Ve atlattım. 2.5 yıllık bi çabanın mükafatı olarak. Neyse. Bir daha yaşamamak dileğiyle.
Adam gibi başlık açsaydın adam gibi cevap yazardım ama yazmıcam. Gerçi sözlüğün formatını modlar sallamıyor ben mi sallıcam. Evet.
Abi yüzleşmek diyorsunda bir yil hergün yüzleşim gebersemde denedim sonra daha beter oldum.ne kadar zorlarsan daha beter oluyor.tam 13ay zorladim.o tedavileri geç onlari yaladim yuttum burda korku yok diyorum.korkmuyorum keşke korku olsaydi..tramva filanda yaşmadim gayet işimde gücümde biriydim.sadece cocuklukta çarpintilarim olurdu.ama böyle olmazdim sonradan bu durumdan dolayi kalp kapağimin birinin olmadiğini öğrendim okadar.cok sık ektrasostölde oluyor.birde yutkununca tekleme oluyor kalbimde bunla ilgili türkiyede ne hastanede doktorlardan nede başka bir yerden bir neden bulamadim en son amerika kaynakli sitelerde vagal sinirle alakali olabileceğini öğrendim.türkiyedeki doktorlara diyince trene bakan öküz gibi şaşip kaldilar.zaten çok az görüleb bir durummuş yutkununca kalpte tekleme olayi.
Edit:inşaatta siva yapan hamallik yapan gecekonduda duran bir zenginim evet zengin hastaliği.
Bugün Atilla uslu hoca benzer bir vaka paylaştı. Başta hak vermemiştim ama acaba dedirtti. O yüzden bu başlığa da yazmak istedim.
Konuşunca atrial taşikardi yaşayan bir hastanın videosunu yayınlamış hoca.
Gerçekten de adam konuşunca nabız dakika sayısı 160'ı geçiyor.
Açıklama kısmına da aynen şöyle denmiş:
Vagal sinirin kalbe olan iletisini laringeal sinirin baskılaması sonucu,konuşma süresince atrial otonomik ganglion baskılanamıyor."
Araştırılan kaynak doğru olabilir. Üzerine düşmekte yarar varmış demek ki. Yalnız gerçekten monitörizeyken yutkunma anındaki sinüs taşikardisini doktorun görmesi lazım. Belki de kuruntudur.
ilk entry e cevap olarak;
Arkadaşlar bu tip bir sorunum ergenliğim geçince, üniversiteyi bitirip iş bulunca geçti. Ciddiyim. Kafam meşgul olunca kendime odaklanamıyorum.
Bir üstteki entry'e de katılıyorum. Benim de sınav zamanları deli gibi çarpıyor. Tansiyonum 150 oluyor oturduğum yerde. Sonrasında düzeliyor ama sözü geçen yazarın durumu ilginç. Hoca da benzer bir şey paylaşınca yazmak istedim.
phytorelax anksiyetemi azalttı. doğal çözüm için önerebilirim.
Tarzım değilsin.