bugün

https://youtu.be/Z-Ft4uOqBLo

bu gereksiz insan konuşmasına başlarken neyi amaçladığını söylüyor zaten.
ezberletmişler konuşuyor.
yok efendim ilk defa otele gelmiş de eee, yanlış konuşabilirmiş.

ha bir de bu devlet seni beslemek zorunda mı? atanamıyorum diyen eğitim fakültesi mezunu gibi ne bağırıyorsun?
devletin bir politikası olur, gıda tarım bakanlığı olur ne gerekiyorsa yapar. milleti isyana sürüklemenin anlamı yok, kendini hapiste bulursun vallahi.
hoş bu garip bülbülde suç yok, gaz verip konuşturmuşlar belli ki. başını yaktı salak.
cengiz inşaat'ın bu devlete yaptığını bu adam yaptı mı acaba?
karadeniz sahil yolu, ovit tünelleri, barajlar...
hem de hükümeti tehdit etmeden. bir iflası çekersem batarsınız, inşaatları bir durdurursam görürsünüz demeden?
zamanında azılı teröristleri rahşan affı ile affeden devlet vergi borcu silmiş çok mu?
şeker fabrikasında işçiler akşama kadar sigara içip karpuz yerken niye 'burada hiç iş yok' diye bağırmıyordu?
traktöre 2 ton taş koyup gerisini pancar doldurup, nasıl olsa devlet ödüyor denirken niye isyan etmiyordu?
çuval çuval şekerler işçiler arasında bölüşülürken niye isyan etmiyordu?

kıçı kırık traktörüyle devleti kazıklamaya çalışan insanlar var bu ülkede.

bu çiftçinin eline fırsat ver önce babasından başlamazsa birşey bilmiyorum.
hacettepe iktisat mezunu çıftci abimiz baştan sona kadar haklı nişasta bazlı şekerin uzmanlar tarafından bile zararları anlatırken devletin şeker fabrikalarını satmasına haklı olarak tepkisini göstermiş. umarım başına bir şey gelmez bu konuşmasından dolayı.
sayın kraker anladığım kadarıyla topraktan ve inşaattan anlamıyorsun. çok beğendiğin hükümetin müthiş! tarım politikaları sayesinde çiftçinin mahsulü para etmez oldu, çiftçi herk etmeye giderken bile kılı kırk yarıp düşünüyor; acaba bu sene yapmasam daha az masrafla kapatabilirmiyim işi diye.
aklının tasmasını elinde tutan zenginler, kalantorlar izin vermişse bilirsin Türkiye kendi kendine yeten sekiz ülkeden biriydi. peki ya şimdi ne oldu. mercimeği kanada dan, fasulyeyi iran dan, buğdayı rusyadan götü boklu hayvana yem edilecek samanıysa kilosu kırk kuruştan angoladan getiriyoruz.
sana diyecek son bir lafım var; ya bir daha ki sefere insanlara bu saçma düşüncelerini aktarmaya çalışmadan evvel at gözlüğünü çıkar iki defa düşün öyle konuş, ya da insanların sen bu laflarına vereceği tepkiye dayan ama sakın unutma her çiftçi çocuğu sana benim gibi tepki vermez, bu sefer iyisine denk geldin.
güncel Önemli Başlıklar