bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  pandora'nın, içinde bütün kötülükleri barındıran, açmaması gereken ama merakına yenilip açtığı ve bütün kötülüklerin dünyaya yayılmasına neden olduğu kutu. (bkz: yunan mitolojisi nin yalancısıyım)
  6 -1 ... redwinemania
 2. 2.
  tomb rider 2'de miss croft un aradığı varlık.
  1 ... armi
 3. 3.
  (bkz: pandora nın kukusu)
  8 -5 ... disco inferno
 4. 4.
  (bkz: karakutu)
  1 ... selmagezinir
 5. 5.
  bazi iliskilerde karsimiza cikan insan tipidir. tum uyarilara ragmen birinin yasamini merak eder, cozmeye calisir ve o insanin hayatina girersiniz. sonrasi mi?sonrasi olmaz...
  1 ... atlari da vururlar
 6. 6.
  Pandora'nın kutusu, gizli, örtülü kalan şeyleri açığa çıkarma çerçevesinde kullanılan bir metafordur. Yunan mitolojisinde kendini beğenmiş, kibirli ve güçlü erkekleri cezalandırmak için yaratılan genç bir kadın olan Pandora'ya, güzellik, beceriklilik, cazibe, kurnazlık, zeka, kıvraklık, belagat gibi bir dizi özellik bahşedilmiş ve ayrıca içinde kötülüklerin bulunduğu bir sandık/kutu verilmiştir.

  Pandora, Prometeus'un kardeşi Epitemeus'la evlendikten sonra merakına dayanamayıp içi kötülüklerle dolu kutusunu açmış ve tüm kötülükler dünyaya yayılmıştır. Kutunun içinde sadece umut kalmıştır.

  "Pandora'nın kutusunu açma' bir deyim olarak iletişim alanında, denetlenmesi imkânsız denge bozucu hareketler yapma veya 'kötülükleri ortaya çıkaracak' ifşalarda bulunma gibi durumlarda kullanılmakta; bazen da örgütlerde önleyici, koruyucu girişimler yerine, onarıcı, düzeltici müdahalelerde bulunmaya işaret etmek üzere 'Pandora'nın kutusu açıldıktan sonra' şeklinde kullanılmaktadır.
  6 ... lilith
 7. 7.
  (bkz: bakire)
  -1 ... ysg
 8. 8.
  (bkz: god of war)
  ... eqin
 9. 9.
  mitoloji final sorusu burdan gelmişti.1 sayfa cevabı var bu sorunun.
  2 ... aegeanregion
 10. 10.
  yunan mitolojisinde bütün kötülüklerin içinde bulunduğu kutu. aslında hermes'indir. hermes bunu pandora'nın evine bırakınca pandora kızımız meraktan kutuyu açar ve bütün kötülükler dünyaya salınır.
  "açtırma kutuyu söyletme kötüyü" lafının sahibi, randy'nin "bütün kötülükler kadınların ba$ının altından çıkar" inancını dayandırdığı, "insanın ba$ına ne gelirse meraktan gelir" lafının kaynağıdır.
  1 ... randy