bugün

Açıklanmış gerçektir

https://www.bloomberg.com...mpaign=socialflow-organic

Kendinizi kandırmayın o nedenle belki de ölene kadar bu şekilde yaşayacaksınız. Virüsün öldürücü etkisi geçerse ne alâ.
ben yokmuş gibi yaşıyorum zaten kafasına takanlar düşünsün.
Virüsten değilde ekonomik bunalımdan ölenlerin sayısında patlama olabilir. devletin önlem alması gerekiyor diye düşünüyorum.
insanların eseridir. avrupa gibi medeniyetin beşiği denilen bir kıta içerisinde bile insanlar sokaklara dökülüp maskeyi ve sokağa çıkma kısıtlamalarını protesto edip emniyet güçleri ile çatışıyor. neden ? özgürlükleri kısıtlanıyormuş..

ulan özgürlüğün ne kadar büyük bir şey olduğunu biz bilmiyor muyuz. ancak bu özgürlük savaşı verilecek bir şey değil ki. hükümetleri seversin sevmezsin ayrı ancak bu yapılan kısıtlamalar ve maske zorunluluğu bizzat senin için yapılıyor. bunlara uyacaksın ki maskeden ve kısıtlamadan daha kısa sürede kurtulabilesin. bizim ülkemizde de hala maskesiz davar gibi gezip düğün dernek kurup halay çeken insanlar veya gizli gizli "parti" yapan şuursuzlar var. sen böyle yaparsan bu pandemi 7 senede sürer 70 senede sürer. adamlara toplu organizasyon yapmayın diyorlar bunlar 50 kişi kapalı alana gizlice toplanıp kumar oynuyorlar. o virüsü oradan kapıp gidip anana kardeşine çocuklarına karına vs bulaştırınca ne olacak peki ? hangi canlının hayatı senin kumar sevdandan veya çılgın parti sevdandan daha değersiz. pandemi bitsin git ne yapıyorsan yap gene. 1 senede bitecek şeydi normalde ama bu embesiller yüzünden 7 senede sürer 17 senede sürer. adamlara zaruri olmadıkça yurt dışına çıkmayın diyorlar ama bunların götünde kurt varmış gibi tatil adı altında her yere dağılıyorlar.
ister 7 yıl ister 7 bin küsür geçsin geçmez bu illet.