1. 1.
  adından da anlaşılacağı üzere denizli ilinde bulunan okul. http://www.pamukkale.edu.tr
  5 -16 ... burnununaltindanopenadam
 2. 2.
  1992'de kurulan ancak bir arpa boyu yol katedemeyen, merkez kafeteryası inşaatı 6 senedir bir türlü bitirilemeyen, kampusune kışın domuz inen, yazın bir çölü andıran, sosyal hayatın "0" (yazıyla SIFIR) olduğu, izmirli ve Antalyalı öğrencilerin sırf yakın dşye tercih ettiği, geldiğine geleceğine bin pişman olduğu, yaz okuluna bırakmak için hocaların elleriden geleni yaptığı. "Şikayetinde haklısın ama müracatta bulunursan disipline veririm" diye hocaların öğrenciyi açık açık tehdit ettiği. Okulun ilgisizliğinden şikayet ettiğinde hocaların "Ben geldiğimde bilgisayarım bile yoktu" diye size dert yandığı, kendisine "hangi akla hizmetse" hacettepe'yi örnek alan (bu da gerçek mi efsane mi biz de anlayamıyoruz) Kantinlerinde 50 YKR'luk tostun 2.5 YTL den "kaktırıldığı" suyun 50 YKR'a ıcak yaz gününde ittirildiği "Fiş istiyorum" dediğinizde "Gidin dekanlıktan isteyin" denildiği, Arkasında 40 sayfa kaynakça olan kitabını öğrenciye satmak (ittirmek) için hocanın 40 takla attığı geçirip-bırakmayı koz olarak kullandığı, Türkiye'nin sahip olduğu, çok daha uzun yıllar bir arpa boyu yol katedemeyeceği belli olan bir üniversite. Kariyeri yüksek, çok kaliteli, öğrenciye değer veren, onları önce insan olarak gören hocalarının da bulunduğu bir Üniversite.
  6 -5 ... paleface
 3. 3.
  türkiye nin en güzel kalp merkezlerinden birine sahip üniversite...
  mühendislik fakültesinde liseden devşirme bir binada ders görülen ama elektrik elektronik mühendisliği ve tıp fakültesi öğrencilerinin cillop diye nitelendirilebilen sınıflarda ders gördüğü üniversite...
  ayrıca 9 eylül den ayrılmadır, bu nedenle bazı 9 eylül hocaları halen gelip ders vermektedir...
  4 ... fobia
 4. 4.
  ilk yıllarına nazaran * şimdilerde fazlasıyla kalitesini artıran eğitim ve öğretim kurumudur.
  4 ... cennetten kovulan
 5. 5.
  yeditepe üniversitesi ile birleşeceği duyumları alınmıştır. pamukkale ve yedi tepeler
  6 -4 ... psychedeliqué
 6. 6.
  ne öğrencinin ne de okulun öğrencisinin olduğunu henüz anlayamamış,kimsenin kimseyi takmadığı 1992 yılında kurulmuş her eve bir üniversite diye başlatılmış kampanya gibi kurulmuş bir çok normal denebilecek okullardan biri.
  1 -2 ... deathloves
 7. 7.
  bu yıl ilk mezunlarını veren arkeoloji bölümü'ndeki öğretim elemanlarının çok kaliteli eğitim verdiklerini duydum.*
  (bkz: ben geçtiğimiz dört yıl bunu gördüm)

  ayrıca üniversitenin yürüttüğü bir kazı çalışması vardır: "Laodikeia antik kent kazısı".
  5 ... amanbenburadakalmisim
 8. 8.
  olmaz olasıca.. ankaraya yakın diye yazıp geldiğim üniversitedir.
  böyle okula böyle öğrenci denilebilir tabi.
  1 -1 ... maksimroger
 9. 9.
  hasan kazdağlı'nın müthiş(!) şeyler kattığı üniversite... okul bir şantiyeyi andırır... lisede müthiş üniversite hayalleri ile bu okula gelen öğrenciler "hasktir bu mu yani?" sorusunu defalarca sorarlar... bahar şenlikleri öğrenci için değil, denizli halkı için düzenlenir... okulun hatrı sayılır olimpik bir havuzu vardır... olmasın mı bir havuzumuz? olsun elbette ancak adam gibi bir kütüphanesi olmayan bir üniversitenin milyon dolarlar harcayarak kapalı olimpik yüzme havuzu yaptırması da ayrı bir olay tabii... kampüsü içerisinde sadece iibf ve spor okulu arası ücretsizdir. kampüsün içerisinde ulaşım onun dışında ücretlidir, üniversite yönetimi ise bu bağlamda herhangi bir yaptırımı bırakın, bir çözüm bile üretmemektedir... yazıktır ayrıca lanet olasıdır. okul bir anket yapsa öğrencilerin en az %80'inin bu okulu sevmediğini söylemezse adam değilim.
  6 -2 ... paleface
 10. 10.
  +üniversitede mi okuyosun?
  -evet
  +hangi üniversite?
  -pamukkale üniversitesi *
  +ne kalee?
  -pamuk
  +efendim?
  -pambık pambık!!!
  +ha öyle desene
  10 ... markovanbasten