1. 211.
  yayınlandığı ilk günden beri izlediğim, ilk gün konuya yüzeysel giriş yapıldığından ve konunun çok karışık olduğundan ''ne saçma'' diye nitelendirdiğimden dolayı şu an şaşkınım.

  bugün yayın yasağı geldiğinden dolayı netten açıp ilk bölümünü tekrar izledim (21 aralık 2018) daha çok netleşiyor herşey. hele ki arada bıyık altından konuşmaları bile ele veriyor bişeyleri.
  yasak geldi diye hem üzgünüm hem de en iyisi oydu dedim. üzülmeme sebep; gerçekten merak ediyorum; hele ki o insanların bedenlerini (çok fazla iz olduğu söylendi) ve akıllarının içindeki düşünceleri, (kesin yıne fikir değişikliği yapacaklarından) son ifade ne vereceklerini, çok çok çok merak ediyorum.
  ama asıl merak ettiğim; 2 oğlunu ve damadını o derece savunan havva hanım(!)ın ölen kızı ve 4 torunu için 1 gram vicdana sahip olup olmadığı.
  olaylarla ilgili izlediğim programı gün gün ele alıp sayfalarca yazabilirim. aklımda çok fazla şey var. ancak o yalan söylemiş, bu şunu yapmış, o böyle demiş gibi konularda tek yorum yapmayacağım. çok fazla şey yazılmış zaten..

  diyecek tek bir şeyim var. yani tek korkum; neden böyle bir korkuya kapıldığımı bende bilmiyorum; ama bugün kafamı kurcalayan en önemli şey buydu ki; meryem ya da melikenin ölmeden gömüldüğü korkutuyor beni.. o cahil topluluğu belkide öldü sanıp gömdüler zavallıları. şayet kiracısından aldığı baltayla odun kesmediyse!

  ha bir de; sosyal hizmetlere teslim edilen (sosyal hizmetlerin kurtardığı) yavrucaklar aklımın kıyısındalar hep..
  yazık...
  1 -1 ... sen nasil istersen
 2. 212.
  buzdağının görünen kısmıdır.
  1 ... nickimdenassaakasimpasa
 3. 213.
  palu ailesi
  Sawyer ailesi gibi ibneler..
  1 ... haylaz adam 34
 4. 214.
  Neden medyaya çıkınca ilgi gördü acaba neden önceden müdahale edilmedi hiç aklınıza takıldı mı? illa bir veyahut birden fazla olay, kadına işkence, taciz, tecavüz medyaya çıkınca milletin aklına düşüyor. adamın yaptığı orospu çocukluğu o ayrı ama o çocuğu işkence gördüğü halde geri evine yollayan polis de görevinden alınmalıdır.
  1 ... ataturkcuu yazar
 5. 215.
  Cinler ziksin sizi der susarım.
  2 -2 ... universitemezunuaskdoktoru
 6. 216.
  anladığım kadarıyla topluca bir psikopatın etkisi altına girip, yemedikleri bok kalmayan ailedir.

  bu olayı memlekete, dine, siyasete, ideolojiye, kültüre bağlamak anlamsız. ortada bir psikopat var. dünyanın neresinde olursanız olun, psikopatlar kendilerinden etkilenecek insanları rahatlıkla bulur ve istediklerini onlara yaptırırlar. böyle insanlarda vicdan&empati olmadığı gibi, karşı tarafın psikolojisiyle nasıl oynayacağını da iyi bilirler.

  yahu adam gitmiş, eşinin kardeşine eniştesini öldürtmüş. yetmemiş, kız kardeşini öldürtmüş. yetmiş mi? yetmemiş, ailenin babasını tımarhaneye attırmış. böyle bir şey normal şartlar altında mümkün mü?

  adam sağlam psikopat. düşman başına bile gelmesin böylesi.
  5 -3 ... zurarda
 7. 217.
  dünya klasiklerine roman olacak ailedir. dünya klasiklerini de okurken karakterleri unutup başa dönerdim hep. bu aile, hmm nasıl desem, bi' "vadide ki zambak" havası yarattı bende.

  bilemedim...
  -1 ... rottweiler
 8. 218.
  Anadolu’da çokça olduğunu düşündüğüm birkaç aileden sadece birisidir. Efendim arkadaşlarımdan ve ailemden dinlediğime göre; bitmek bilmeyen pislikleri ve iğrençlikleri, çeşit çeşit psikopat, tecavüzcü, üfürükçü, sosyopatları vs. barındıran aile. Manson ailesine taş çıkartır cinstendir ki zira insan bunların yaptıklarını öğrenince resmen kanı donuyor. Bu ailenin neler yaptıkları benden önceki birçok entari yazılmış çizilmiş, o yüzden ben rüşvet meselesine ve komşulara değinmek istiyorum. Tuncer adlı baş psikopatın polislere tonla rüşvet verdiğini düşünüyorum ve hatta eminim. Yoksa nasıl bu uzun süreçte bu yaptıkları yanlarına kâr kalabilir ki? Komşularına bile para yedirmiş olabilirler zira ceset gömmek için gerekli teçhizatı bile komşularından tesis etmişler. Bir başka duyumuma göre beraber içki içip muhabbet dâhi ediyorlar imiş bu yakın dostlar. Yani anlayacağınız bütün köy bile bu işin içinde olabilir.

  Hepimiz sabırla bekliyoruz davanın sonuçlanmasını. Bu ailenin ettiği zulümler bu zamana kadar yanlarına kâr kaldığı içinde tabi içimizde bir kuşku da yok değil ne yazık ki.
  ... hephaestus
 9. 219.
  Yayin yasagi beni bir nebze uzmekte.
  7 ... zero two
 10. 220.
  dünyanın en sayko ailelerinden bir tanesi.
  ... thevildoer