bugün

dostlukları kardeşlikleri kendilerinde kalsın. dünyanın en tiksinç en ilkel nüfuslarından birine sahiptir pakistan. şu dirilişte, kuruluşta oynayan kadın oyuncuların instagram paylaşımlarının yorumlarına bakınca anlarsınız.

bu arada atatürk'ten nefret ederler sanırım burada bir gecede cahil kalan çomarların cehaleti oraya da bulaşmış.
müslüman hintlilerden başkası değildir.
ne zaman hint okyanusu civarındaki o kalabalık ülkeleri görsem hep şükür ederim.

"allah'ım iyi ki oralarda doğmamışım" diye.

o derece ki, afrika'nın en yoksul ülkelerinde doğmayı tercih ederdim.
bir siyasi partinin çalışanlarının katıldığı kongrede patlama meydana geldi. Olayda 42 kişi hayatını kaybederken, 80 kişi de yaralandı.
patlamanın yaşandığı mitingi düzenleyen parti şeriatçı.

https://en.wikipedia.org/.../Jamiat_Ulema-e-Islam_(F)

patlatan muhtemelen pakistan talibanı, o da şeriatçı.

https://www.reuters.com/w...t-20-geo-news-2023-07-30/

hem patlayanın hem patlatanın şeriatçı olduğu ülke. ülkede laik, seküler falan kalmayınca birbirlerini patlatıyorlar.

bu arada bunların milyonlarcası da ülkemizde.
O bomba patlayacak, kim olduğu önemli değil. Olum Bi halt işliyorsunuz bari Yahudi yada abd askeri olsa deriz haklılar oda yok.
- taliban’ı zaten pakistan kurmuştur, emirleri de bir tür, oradan alır.
- bu partiyi iyi biliyorum, bir şey de demek istemiyorum..
- bunlar medeniyeti yakalayacak da, biz göreceğiz..
nüfusu 241.49 milyon.
Nüfusunun yüzde 10 yakında ülkemizde olacak.
Kalabalıkmis.
günlük üretimine göre 10 yıllık petrolü olan ülke.
yıllık üretimine göre 18 yıllık doğalgazı olan ülke.
ülkemizde çingen diye bilinen, ankara, çankırı, samsun, izmir, adana gibi illere yayılmış romenlerin hindistandan sonraki anavatanı.

boşnaklar nasıl ki müslümanlaşmış slavsa,
pakiler de hint kökenli müslümandır.

can çıkar, ama huy çıkmaz!

pakilerin ahlaksızlığa varan adetleri sizi şaşırtmasın o yüzden!
doğu tarafımızda bulunan bir ülke.
batıya kaçıp gitmek istediğim için kendisi dahil doğudaki japonya, tayland ve güney kore dışındaki ülkeler ilgimi çekmiyor.
Pakistan’da 13 yaşındaki bir kız çocuğuyla evlenen adam kız çocuğu gerdeğe girmeyi reddedince onu kaleşnikof silahıyla vurmak istedi.

Araya giren arkadaşları "biz vahşi değiliz onu öldürme, tecavüz ederek erkeğin gücünü göster" dedi.
intihara teşebbüs bu ulkede,

öldürülmekle cezalandırılır derdi rahmetli kuku bey amca.
Neticede müteşebbis başarılı oluyormuş.
Ben bir problem göremedim.
Hatta devlet bu durumda intihara yardım ve yataklık yapıyormuş gibi bir hisse de kapıldım.
kucukken pakistan buyukelcisi sık sık bize yemege gelirdi.
annem ozel porselenleriyle kraliyet sofrası gibi sofralar hazırlardı valla..
bana hep plastik cam bileziklerinden hediye getirirlerdi pakistan işi.
o kadar mutlu olurdum ki..

her zaman kardes ulke. kalp.
Türkiye ile Afganistan arasında köprü olan ülke. Türkiye'den Direkt Afganistan'a gidiş yok çünkü. Ha gidip napılır, orasını bilemem.
Aşırı pâk bir ülkedir. Seveni çok bizde bunların.