bugün

referandum sonrası kemalistlerin kurduğu yeni facebook grubu. artık gülmüyorum, acıyorum sadece bu ulusalcılara. her şeyi atatürk'e bağlamayı, atatürk paranoyasına takılıp kalmayı aşamadılar gittiler.
atatürk'ün tüm değerlerinin içine sıçıldığı için üzüntüden açılmış gruptur. buna atatürk paranoyası diyen genç siviller, atatürk devrimlerine de karşıdır.
facebook daki eziklik yapmaktan başka işi olmayan ezikcanların, gülünç paylaşımı.
anıtkabir de günah çıkartacak kemalistlerin tövbe duasıdır.
(bkz: bir kemalist ağlıyor gözleri yaşlı)
(bkz: paşam ilk önce kemal i affet)
(bkz: kemalistlerin referandum sonrası yaşadığı travma)
Ulan demokrasi bekçileri tayyip yalakacıları adamlar istediğini açar istediğini açmaz hani siz müslümandınız hani hoşgörü diniydi hani demokrasi geliyordu bsg ya kendi yobaz çevrenize anlatın orda konuşun bunları.
(bkz: şakirtlerin sözlüğü basması)
bunu diyenler belli ki ' hayır' demişler. af dileyecek kişiler onlar değil ki, af dilenecek birşey de yok. bu işlerle, sızlanmalarla çok vakit kaybetti bu ülke. biri gelip, halının ortasına pisliyor ve biz odayı tütsülüyoruz, halıya bakan yok. artık af dilenecek tek şey, toprak. dün, üzerine pislenen halı, toprağımızdı.
facebookta yeterince hızını alamayan üyeleririn, son zamanlarda sözlüğe dayandığı gruptur.
atatürk kelimesinden bile korkan geri zihniyetin akepe uşaklarının ve cemaat itlerinin çekemediği feysbuk grubu.

hakkında bilgim yoktu şimdi öğrendim ve hemen inceliyorum. ama bu cemaat tayfasını karşısına aldığına göre iyi bir grup olma ihtimali yüksektir.
gereksiz insan topluluğu salıverin gitsin kedi gibi kapı kapı dolaşıp ağlasınlar.
her olayda atatürk'ün arkasına sığınan insanların kurup üye olduğu böylece bir nevi hem günah çıkarıp hem ego yaptığı grup. yeter lan. bir kerede şu milleti aşalamaya durun. paşam bizi affet yok aziz nesin %2'i yanıldı. arkadaş bu kadar çemkirene kadar git savcı ol, öğretmen ol, doğu'ya doktor ol. çok mu zor bu millete hizmet etmek. ama yok iş birilerini aşağılamaya gelince o kesim hep benim milletim oluyor.

nedir bu milletin bu anguslardan çektiği bende anlamıyorum lakin bu ülkede savaş çıksa önce topuklarını yağlayacak kesim atatürk'ü anlamamış ve onun ilkelerinin arkasına saklanıp siyaset yapanlar olacaktır. ben atatürk'ü anladığımı düşünen kesimdenim arkadaş. onu anlayabilmek her belada anıtkabir'e koşmak, dert yanmak değil olaylara pozitif çözüm düşünebilmek ve uygulamaktır.