bugün

zonguldak çaycuma'da yaşanan ibretlik olay.

görsel
https://www.milliyet.com....eyip-oglunu-kesti-6443637

--spoiler--
Gözaltına alınan Yusuf A., kendisini Allah yoluna adadığını, kravatıyla intihar girişiminde bulunduğunu, ancak kravat koptuğu için başarılı olamadığını söylediği öğrenildi. Bir gün sonra ise uykusunda çocuğunu Allah yoluna kurban etmesi istendiğini anlatan Yusuf A., "Oğlumu araca bindirdim. Kendisini Allah yoluna kurban edeceğimi söyledim. Oğlum kabul etti. Olay yerine gittik. Kasaptan aldığım bıçağı çıkarttım. Oğlumu önüme oturttum. Ensesinden kestim. Üstüne montunu örttüm. Karakola gidip oğlumu öldürdüğümü söyledim. Pişman değilim. Oğlumu Allah yoluna adadım" dedi.
--spoiler--
kendisini ibrahim peygamber sanmış embesilin eylemidir. amk müptezeli illa kan akıtman gerekiyorsa kendi kanını akıt. kravat ile intihar etmeye çalışmışmış başaramamış. sığır gibi adamsın kravat seni taşır mı geçirsene boğazına yağlı ilmeği geber git çoluğuna çocuğuna kıymadan..
kendisini bir an hz. ibrahim sanmis kisinin gerceklestirdigi eylem.

Millet günlük nasil seylerle karsi karsiya geliyor ve neler yasiyor da gece rüyalarinda böyle seylerler görüp ve gördüklerinin rüya oldugunu bile bile böylesi densiz islere kalkisabiliyorlar?

alkol desen alkol degil, ot desen ot degil, tiner desen hic degil, kokain? pek sanmiyorum.
"yatmadan önce ne aliyonuz olm siz?" diye bagirarak sorma gereksinimi duydum.
hz. ibrahim 5-6 bin sene önce yaşamıştı yalnız. lütfen.
Belki de o saatte uyumasaydı ibrahim peygamber, oğlunu kurban etme rüyasını da görmeyecekti.
Sağlık memurluğu için işe alınırken sağlam kağıdı alınmıyor mu? Muayene etmeden mi veriliyor bu belge? Evladını kesmek ciddi bir akıl sağlığı sorunu olduğunu gösteriyor. Çocuğa acıdım. Yaşasa bu travmayı atlatması çok zor olacak.
görsel

Zonguldak'ta 'kendi adıma rabbime kurban ettim' diyerek 16 yaşındaki oğlu A.O.A.'nın boynunu keserek öldürmeye çalışan Yusuf Akmısır tutuklu bulunduğu cezaevinde kendini asarak intihar etti.

https://www.birgun.net/ha...vinde-intihar-etti-386928
(bkz: Hz ibrahim)

Yalnız kuranda oğlunuzu kesin dese çoğu müslüman aslında faydası var diye yapardı bunu.
görsel

ibrahim’li versiyonu beni hep güldüren meme.
Deli dana sikmiş bunları.

Çok fazla arap hikayesi dinlemekten olsa gerek.
işte bunlar hep ülkemizi zehirleyen tarikatlar yüzünden oluyor.Neden diyecek olursanız şöyle anlatayım enes kara olayını unutmayın.Onun gittiği yurtta zorla dini kitaplar okutuyorlardı ve yurdu falan temizletiyorlardı yani işin kısası onları baskı ile hayatlarını karartıyorlardı ve babası hiç düşünmeden oğlumun suçu tarikat ile alakası yok diyordu yani ha sen çocuğunun kafasını kesip cennete gönderdim adı altında öldürmüşsün ha onu tarikat yurtlarına göndermişsin ikisinin arasında hiçbir fark yoktur sonuçta sana çocuğunun kafasını kes öldür diyen de tarikatın ta kendisi.
bunlar allah yolunda kendilerini kurban etseler ne iyi olur aslında...