bugün

daha çok futbolcularda görülmüş bir durumdur.

örnek verilecek olursa:
emre güngör'ün oğlunun adı - kadir emre
hakan kadir balta'nın oğlu - hakan çağrı
ümit karan'ın oğlunun adı - ümit can
bir başkası için de
kaya çilingiroğlu'nun oğlunun adı kaya (hatta kaya çilingiroğlu'nun babasının adı da kaya imiş)

liste daha uzayıp gider.
saçma ve sıkıntılı bir durumdur. özellikle resmi işlemlerde sıkıntı yaratabilir.
şaban oğlu şaban.
baba : x
oğul: junior x
günümüzde yaygınlaşan harekettir.
yeni doğan çocuğumuz erkek olsaydı eşim benim ismimi koyacaktı ama kız oldu. Gerekçe ise; babasının adıyla büyüsün, onun gibi olsundur.
başkasının adını taşıyacağına benim adımı taşısın mantığıyla haraket etmenin sonucu meydana gelen olgu.
kemal sunal filmlerinin senaryolarını süsleyen trajikomik durum.
çok değişik kafalar yaşayan bir baba.

bu nasıl bi düşünce nasıl bir narsizm lan?

ben yapmam hayatta. yazık çocuğun adı ibiş olur mu amk
Yabancılarda çok popülerdir. Ismin sonuna jr. eklerler o kadar.
Her kuşak bunu yapacak olsaydı kendi adım ve torunlarım muhittin olurdu. Lakabım da ıv. Muhittin efendi olurdu sanırım.
abimdir..
yeğencazımın adı da Ali Ertuğrul' dur..
Akıllara Şaban oğlu Şaban'ı getirir. Oğlunun kendisine benzemesini ister herhal.
Babamın dayısı koydu ismini oğluna.ilginc olan ise adam 40 yaşından sonra evlendi ve peşpeşe 3 oğlu oldu ve alisilanin tersine ilk oğluna değil de son oğluna koydu ismini. Tabi moda olan şekliyle sonuna can ekleyerek.
Bence bunu yapan insanların ufku dardır.
buendina ailesinin bir üyesi olabilir.
Bos boşuna isim karmaşıklığina yol açan babadır.
Kibirli babadır.
çağımızın garabetlerinden biridir. bence bir ego belirtisidir. bu eylemi yapan babalar genelde kendi mesleğini de doğduğu gibi oğluna yapıştırıverir. doğuyorsun; ismin babanın ismi, mesleğin sen doğmadan belirlenmiş, babanın mesleğinde başarılı olmaya çalışacaksın işte. sanki bir birey olarak değil de bir proje olarak dünyaya gelmişsin gibi.
güncel Önemli Başlıklar