bugün

Allah domuzu da yaratmış, ancak yemeyin demiş. Kısa ve öz. Bu dünyada imtihandayız.
O deri parçasının zararı vardır. Bir çok hristiyan bile çocuğunu sünnet ettirtiyor. Bakın Cidden söylüyorum dinle alakası yok bir şey söylemeden biraz araştırın. Sünnet derisinin zararları diye ne bileyim sünnetin yararları diye. Hani marjinal olacağım modern olacağım ayağına cahil cahil konuşmayın.
Sünnet allaha şirk koşmaktır en iyisini sen değil biz biliyoruz demektir.
görsel
(bkz: götünüze sokun bizene)
doğru bir karardır. Çocuk Büyüdüğünde kendi kararını kendisi vermelidir. Sünnet ille de çocukken olması gerekmiyor.
Askerde yaparlar diycem askerlik diye bir şey de kalmadı. .
kız kuzenim de böyle bir karar aldı ilerde isterse kendisi kestirirmiş ona söyleyemediğim şeyleri burada yazayım bari.
ona ithafen..
şimdi cancağzim bazı şeyler vardır ileride çocuğun hayatını derinden etkiler ve o çocuk seni suçlar sen en saf duygularinla dersin ki onun vücudu onun kararı lakin bu toplum bi acaip ve o deri parçasina acaip anlamlar yüklüyor hadi işin dini boyutunu falan geç bir an için çok acaip aşmış bir toplum olduğumuzu hayal edelim çikip bir anket yapalim ve kızlara soralim "sünnetli bir erkekle mi sünnetsiz bir erkekle mi" diye %90 tercih sünnetliden yana çikar (türkiye için) ha! sen diyosanki ben oğlumu amerikalarda hollandalarda yaşatacağim o zaman eyvallah da lakin böyle bir ihtimal de zor. bak ileride hiç bir çocuk sünnetli olduğu için seni suçlamaz ama diğer türlüsü ileride büyük sorunlara gebedir.

edt: yine tam açık seçik yazamadım. sonuç olarak sünnet iyidir, sagliklidir.
Söylediğini yaparsa, çocuğun askerde zorla sünnet ettirilmesiyle sonuçlanacak olaydır.
ay çok modern oldunuz ya ne güzel dediniz, bu sözünüzle muasır medeniyet seviyelerinin üstüne çıktınız.
küçük pipili birinin haklı isyan cümlesi.
sünnet oldumda pişmanlık yaşamıyorum ne yaşadınızda buna bu kadar takıldınız.
benden küçük bir tavsiye böyle bıçak sırtı konular böyle mecralarda konuşulduğunda genelde linç ile sonuçlanır o yüzden herkesin fikri kendine.
Askerde kimse milletin seyine bakmiyor merak etmeyin.

Eskidenmis o takim kontrolleri.
sünnetsizken hep ucu acırdı benimkinin sünnet olunca geçti bence cocuklarının hayatına karışılmamalı ee oda cocuk yaşta edelim mi etmiyelim mi nasıl sorulcak ama bu cocuk ilerde dicek baba amk senin benim neden sünnet fotografım düğünüm olmadı diyecek yaşı büyük oluncada yaptırmak istemeyecek.
Dr. Haydar Dümen (Seksolog) : “Sünnet bütünüyle olumsuz bir eylemdir. Baştan sona yanlış. Çünkü, adı ister Tanrı, ister doğa olsun, evrenin süreçleri içinde bedenimizde ne bir hücremiz fazla, ne eksiktir. Bu yüzden doğa ya da Tanrı hatalı imalat yaratmaz. Sünnet derisi erişkinlerde 2,5 – 3 mm kalınlığa ulaşabilecek iken, bunun kesilip atılması da çok büyük hatadır.”

Dr. Tülin Bellisan Sayman (Aile Hekimi) : “Penis başının üzerindeki deriyi kesmek, gözkapağını kesmekten farksızdır. Sünnet penisi inceltir, kısaltır”

Ord. Prof. Op. Dr. Cemil Topuzlu (Cerrah): “Sünnetten sonra sinir hastalıklarına tutulan çocuklar pek çoktur. Sünnetin asla faydası olmayıp, bilakis tehlikesi vardır.”

Bunlar açıklamalardan bazıları. Temizlik diyen arkadaşlar taş devrinde değiliz. Wc den sonra ellerini yıkamayan insanlar hijyenden bahsediyor ya...
bence ev içi söle iki süs püs yapıp bir pilav iki tavuk göğsü alcan aileler gelcek altın takan para takan olcak sırf sunun için bile ettirilir hep dini yobazlarmı sömürcek birazda biz sömürelim sünnetimiz var ulan para takcak herkes oğlusuma.
geçen bir arkadaşımı kucağında bir kaç aylık oğluyla gördüm. hoş beş derken muhabbet sünnete gelince sünnet düşünmüyoruz dedi. babası gereksiz görüyormuş. söyleyecek söz bulamayınca allah hayırlısını versin dedim. bu sefer de ters ters baktı. bir gol daha yedik iyi mi.
Benimki ni sünnetçi çok yakisikli kesmis eli yüzü düzgün olmus kestirecekler iyi bir sünnetçi ye kestirsin.

90 li yillarda çocuk olan bilir istanbulda her direk ve duvarda sünnetçi mazhar sünnetçi ünver diye kagit reklamlar vardi.

He iste sünnetçi mazhar sünnet etmisti beni.
bir tercih.

aslına bakarsanız ne bu tercihe ne de tercihe binaen gösterilen tepkiye tamamen mantıksız diyemem.

ben, oğlumu sünnet ettirdim. ama bana kalsa ettirmezdim. çünkü sağlıklı olduğunu söyleyen kadar sağlıksız olduğunu da somut olarak ortaya koyanlar var.

toplum baskısı? arkadaşlar ne toplum baskısı, üçerli beşerli gruplar halinde mi bevlediyorsunuz?

benim en büyük tereddüdüm şuydu;

bir gün oğlum bir kızı sever ve bu yüzden ona kavuşamaz. ben, samimi söylüyorum, buna sebep olmadım. ondan gayrısı hiçbir sıkıntıya neden olmaz bana kalırsa.
Akla Hz Muhammed sünnet oldu mu sorusunu getiren karar.
askerde sünnet edileceği iddiası daha da enteresan, yok öyle bir şey paşam. kimse kimsenin, sikinin bekçisi değil.

ayrıca türk vatandaşı olan ama müslüman olmayan kimseler de var bu ülkede, öyle zorla sünnet diye bir şey yok askerde.

müslüman olduğum için ve çocukken fikrim sorulmadan sünnet ettirildiğim için neticede sünnetliyim. ama dersen ki ne faydasını gördün, bence bir faydası yok, o faydalı diyen arkadaşlar izah bile edemezler. zira bahsettikleri hastalıklar pis insanların başına gelir. sünnetli olup uyuza yakalanmak gibi misal.

Ya da sünnetli olup mantarlı ayaklarla gezmek.
Sünnet sağlığa zararlıdır. Verceğim iki linki okuyun:

1 - https://sunnetinzararlari...ocuk-haklarina-aykiridir/

2 - http://www.sunnetinzararl...nnet-ettirmemek-icin.html
Çok doğru bir karardır. Sonuna kadar desteklemek gerçekleri insanlara anlatmak gerekir.
hakaret edenler. okuyun ulan ayılar. sünnet sağlığa zararlıdır.

http://www.sunnetinzararl...nnet-ettirmemek-icin.html