bugün

Oğluna, okulun istediği pantolonu alamayan ismail Devrim, çocuğu okuldan gönderilince çok üzüldü. Baba Devrim., “Çocuklarıma bakamıyorsan, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” dedi ve kendini astı

Körfez Yukarı Hereke 17 Ağustos Mahallesi Ortanca Sokak 19. Ada E-3 Daire 1’de oturan ismail Devrim (45), lisede okuyan çocuğuna okulun istediği pantolonu alamadığı için bunalıma girdi. Okulun istediği pantolonla okula gidemeyen çocuk derse alınmayarak birgün yok yazıldı. Hereke Nuh Çimento Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencisi çocuk durumu anne ve babasına anlattı ve birgün yok yazıldığını söyledi. Baba ismail Devrim duruma çok üzüldü. Baba Devrim eşine “Ben size ve çocuklarıma bakamıyorsan, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” dedi.

CEBiNDEN 20 LiRA ÇIKTI

Baba ismail Devrim, bu konuşmadan bir gün sonrası, geçtiğimiz Perşembe sabahı 06.00 sularında evin banyosunda kendini iple asmış halde bulundu. Eşini banyoda asılı gören Hafize Devrim büyük şok yaşadı. Hafize Devrim hemen çocuklarına ve komşularına haber verdi. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ismail Devrim’in hayatını kaybettiğini tespit etti. Eve gelen jandarma ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı. Jandarma ekiplerinin incelemesinde babanın cebinden 20 TL para çıktığı öğrenildi.

OĞLUMU DERSE ALMAMIŞLAR

Yaşanan süreci gazetemize ağlayarak anlatan acılı eş Hafize Devrim “Lise 1'e giden oğlum okuldan geldi. Anne, ‘Pantolonum okulun istediği pantolon olmadığı için dersime giremedim. Derse almadılar; bir gün yok yazıldım’ dedi. Babası bunu duyunca çok üzüldü. Babası, ‘Hemen gidip alalım oğlum’ dedi. Gebze’ye gidip pantolon aldılar. Akşam 21.00 gibi eve geldiler. Eşim bize, ‘Artık hemen yatın. Işıkları kapatın, televizyonu kapatın, ben çok yorgunum’ dedi. Sabah erkenden uyandım, baktım banyoda ışık yanıyor. Herhalde ışık açık kaldı dedim. Kaltım baktım kendini asmış” dedi.

ÖLSEYDiM DAHA iYiYDi!

iki çocuğu olduğunu birinin lise bire başladığını diğerinin de lise son sınıfta olduğunu belirten Hafize Devrim, “Oğlumun gittiği okulda kıyafetler belli. Buna uymak gerekiyor. Üstünü almıştık. Pantolonu alamamıştık. Pantolonu da sonra alırız diye düşünmüştük. Eşim o durumu kafasına çok taktı, ‘Ben size bakamayacaksam niye yaşıyorum ki? Çocuklarıma bakamıyorsam niye yaşıyorum. Ölseydim bundan iyiydi’ dedi” diye konuştu.

KAZA GEÇiRDiĞi iÇiN ÇALIŞAMIYORDU

Eşinin bir OSB’deki firmada tornacı olarak çalıştığını fakat bir süre önce motosiklet kazası geçirdiği için çalışamadığını belirten Hafize Devrim, “Bu kazada kolu ezilmişti. Sürekli aynaya gidip koluna bakıyordu. ‘Bu kolla nasıl çalışırım’ diyordu. Bundan dolayı da üzülüyordu. Çalışamadığı için sıkıntı çekiyorduk. Bu evin kredi borcu var. O da bizi zorluyor” şeklinde konuştu. ismail Devrim’in cenazesi memleketi Balıkesir’e götürülerek defnedildi.

Yeni Türkiye’den insan manzaraları.. Ne büyük acı yarabbim..Nasıl bir gurur...Bazılarında olmayan !
Burda herkese suç atarsınız da yarın ne olacağını bilmediğiniz memleketi yönetenlere hiç toz kondurmazsiniz. Çocuk yapmasaydı vsvs. Nerden biliyorsunuz lan siz adamın hayatının gidişatını. Gündem oldu ya size de söz hakkı doğdu. Bir hayat gitmiş eleştirin,umurunuzda mı. O aptalca youtuberlari, aptallar gibi tüketim manyağı olanları hiç suçlamayın da. "Bakamayacaksan doğurma" dediğiniz ölen insanda suç arayın. Yazık sizin insanlığınıza umarım aynı durumla terbiye olmazsiniz. Parasızlık çaresizlik çok zor umarım yaşamazsınız. Umarım çocuğunuz bir gün baba ya da anne pantolonum yok diye derse giremedim cümlesini kurmaz.ama burda gelip bu baba hakkında olumsuz entry girenler umarım sizler geberirsiniz.