bugün

Bir anne feryadı.

http://m.yenisafak.com/vi...mpaign=facebook-yenisafak

Özgecan Aslan'ın katilinin annesinin feryadı.
Ne diyeceğimi bilemiyorum, içimi yaktı. insan ölünce ruhuyla birlikte ideolojisi de kişiliği de bedenden ayrılır.

Annesine acıyorum.
Edit: düzeltme Özgecan Aslan'ın katilinin annesi.
Katilin annesinin bir başka röportajı izleyin: https://m.youtube.com/watch?v=LcCG7YpH2yM
ne olursa olsun asıl acıyı analar çekiyor. ne yapsın kadın ne olursa olsun evlat. feryadına kulak verin.
Bir erkegi egitmeden once kadinlari egitin cunku ogullarini egitecek olan onlar derler. Sen oglunu bi kadinin canini yakmayacak sekilde egitmediysen hatayi biraz da kendinde ara.
çöpe atsın, öyle evlat olmaz. mezarında dua edilmez. açık ve net.
Oğluna adam olmayı öğretememiş bir annenin çığırması.

Olay olmuş bitmiş diyor git bir de özge'nin annesine babasına sor onu.
Bir ananın gereksiz feryadıdır. Gerekli olduğunu düşünmek o anayı harbi harbi iyi insan yapmaz. Hani derler ya; seni anan doğurmamış, sıçmış... Sıçdığı blr boka üzülmek amiyane tabiriyle alçaklıktır.
bu kadıncağızın bir röportajını izlemiştim. çok üzgündü olanlara. kendisi de eski eşinden (katilin babasından) yıllarca şiddet gördüğünü anlatmıştı. belki de oğlu bu mutsuz evlilikte gördükleri yüzünden bir caniye dönüştü.

anne işte. evlat diyince orda durcaksın. orda söz bitiyo.
gömülmesine izin verilmiyor mu?
mumyalayıp müzeye mi koyacaklar sanki.
elbet gömecekler yani neyin feryadı bu ablacım?

memleketteki tek tecavüzcü anası sen misin arkadaş?

edit : ayrıca sen o kızcağız ölürken çok daha acı çekti. senin çocuğunu tak diye vurmuşlar. tak diye ölmüş neticede.
"bir anaya bu yapılmaz" diyor.

kadının suçu var mıdır, yok mudur derseniz bir anne olarak muhakkak ki vardır.

senin kaybettiğin cani bir katil, evladın olsa bile bu gerçeğin gayet de farkındasın.

o kızın annesi ise suçsuz, günahsız evladını kaybetti.

onun birlikte yaşayacağı tek gerçek, kızının hiçbir suçu yokken canice öldürüldüğü ve ölürken ne gibi hayvanlıklara maruz kaldığı olacak.

yapılan doğrudur, yanlıştır bilemem.

ama sen de pürü pak değilsin hanım abla.

yaptığın noksan anneliğin bedelini ödüyorsun belki de.
Valla teyze senin oğlanı toprak kabul etmez, çöpe atsan çöp kabul etmez, yakıp kül etsen havaya zarar, asitle yok etsen aside yazık, bence en iyisi oğlunu uzay boşluğuna atsınlar. Saygılar.
(bkz: kızım çok acı çekmiştir keşke silahla öldürselerdi) demiştir özgecan'ın annesi e bi zahmet sende bi çöpe at be teyze.
şimdi şu kadının haline bi bakın. allah bilir neler çekiyordur , yaşamı boyunca da çekecektir belki.

tamam ula bu kadını da yakalım o zaman ne duruyorsunuz ki. ondan sonra da taşın başına oturup pişmanlık sigara yakalım.

kadının feryadına kulak verilsin, gömsün kadıncağız.
keşke zamanında o konddmu kullanıp çöpe atsaydınız ama nerden bileceksiniz...

edüt: adam ölmemiş rıza baba eksiye bastı.
Yetiştiren Anne Ve Babaların Mutlak Manada Suçu Yoktur. Bakın iyilik ve Kötülük birer Tohumdur Ruha Allah tarafından Ekilen Tohumlar. Ebeveynler Her ne kadar iyiliği öğretirse öğretsin En sonunda Çocuk kendi yolunu seçer çünkü istisnasız Her insan ya iyidir ya da Kötü arası yok bunun.
Edit:Anne haklıdır. Katil'in gömülmesi lazım.
Simdi bu kadinin sucu yok mu sizce.. Kesinlikle suclu. Kimse dogrudan suclayamaz ama dolayli olarak suclu oldugu tartisilmaz. Yine de bir sey diyemeyiz. Cekecegini cekiyor zaten zavalli kadin.
Çöpe atmaya değer de sanki oğlun dedirten demeçtir.

Valla insan şu feryadı yapmaya da utanır, ailecek bir garipler.

Şehit anaları böyle feryat figan değil. Neyin kafasıdır bu.

Edit: Gömülecektir eğer gerçekten öldüyse otopsi için bekletiliyordur.
ders niteliğinde olay. sen evladına insan olmayı öğretebilseydin eğer başında dua okuyabileceğin bir mezarı olurdu evladının. şimdi ağlamak nafile teyzecim. bence dua et affolunmayacak günahının azalması için oğlunun.
Hala "sen evladına insan olmayı öğretseydin" diye anneye çemkirenler mevcut. Evet yetiştirirken hataları vardır ancak herkes kendi seçimlerini yapar. Zalimden alim alimden zalim doğabilir bunların örnekleri çoktur.
Rezilden vezir, vezirden rezil doğabiliyor.
Sapla samanı, birbirine karıştırmadan, durum değerlendirmesi yapmak zorundayız, toplum olarak.
Rezillere elbette üzülmedik, kimse elini açıp, dua filan da okumaz, mezarını anasından başka kimse de ziyaret etmez, börtü böcek sarar her yanını...
Lâkin elbette ki gömülmelidir. Tüm günahları ve rezilliğine rağmen, ne yazık ki, o ananın çocuğudur.
Kadının, salt " ana" oluşuna hürmeten ve bu rezili bir an önce, tüm evrenden silmek adına bir an önce yapılmalıdır.
Ruhu şad olmasın...
Mekanı cehennem olsun...
Lakin analar ağlamasın...
gömülmeyecek değil elbette gömülür, ama bu çok iyi bir ders oldu aslında. kadına üzülmüyorum desem yalan söylemiş olurum, kendisi de kocasından şiddet görmüş yıllarca o hengamenin arasında o çocuğu doğru yetiştirebilmek de zor. yalnız bu itin evladı için iki seçenek vardı, ya bunlardan ders çıkartıp babası gibi olmamayı seçebilirdi ya da onun yolundan gidip cani biri olabilirdi, o ikinciyi seçti. bu ülkede her ailede şiddeti gören çocuk böyle cani olsaydı vay halimize.

burada yatacak yeri bulunabilir belki ama gittiğin yerde yatacak, sığınacak yerin yok.
eleştirilerin odağında bu cümlenin sahibinin olması ne kadar doğru? çocuk daha doğuştan anadan babadan bir şeyler alıyor. sonra kavga gürültü ile büyüdüğü bu leş ortamdan. ne yapsın şimdi ana, kibrit çakıp yaksın mı?
oğlunu iyi eğitseydin de gömecek yerin olsaydı kadın ziyanı diye cevaplanması gereken gereksiz kadın feryadı.
ama evlat tribine girilmemesi gereken mevzu.

o zaman hitlerde evlattı üzülelim mi amk.

cani bir adam öldürülüş. annenin utanması lazım. biz de evladız. biz niye gencecik bir kızı katletmiyoruz.

boş yere konuşmaması gerekir. o ailenin yaşadığı acıyı yaşamadı bu kadın.

bir tarafta suçsuz bir insan işkence edilerek öldürüldü. diğer tarafta hak ettiği cezayı bulan biri.

bu kadar da hümanist olmaya gerek yok.
teröristlerin aileleri evlatlarını siktir ediyorlar, benim öyle bir kızım/oğlum yok diyorlar. senin katil piçin mi değerli? duygu sömürüsüne bak. gömsen toprak kabul etmez zaten.
çöp bile fazla gelir o şerefsize.

o kadın nasıl feryad edebiliyor? allah korusun benim evladım böyle bir şey yapsa, kendi ellerimle parçalar yakardım. bir piç daha eksildi diye de sevinirdim. değersiz bi herifin cesedi için ne diye ağlıyorsun? sen şerefsiz evladın için zırlarken, günahsız çocuğunun ölümü nasıl yakmıştır o anneyi..