1. 1.
  Milyar dolarları doğa korumak ayağına iç edenlerin yalanıdır. Bildiğiniz gibi ilk 1985 yılında bulunuyor bu sözde delik. Peki size bir sorum var 1985ten bu yana doğa için ney iyi gitti de ozon tabakası kendini düzeltmeye başladı?
  Türkiye için 2 milyon otomobil varken 85 te 2018de ortalama 20 milyon otomobil var 10 kat fark. Kuru yük gemileri otomobillerden daha fazla zarar verir havaya peki gemiler mi azaldı? Ya da uçak kullanımı mı? Son 30 yılda yine fabrika sayısı sadece türkiye için 3 katına çıktı neredeyse. Bu ozon tabakası her şer daha çok kirlenirken kendini nasıl tamir ediyor?
  Bilim adı altında sizi saçma sapan iddialara inandırıyorlar. Ozon tabakasının delindiği falan yok net. Matematik böyle bir tamirin imkansız olduğunu söylüyor. Aksini iddia eden kendini kandırır anca.
  Edit: 2005 te bilim adamlarının bazıları ozon kalınlaşıyor diyor diğeri ise ay sonra delik büyüyor diyor ve bu bilim oluyor. Ozon masalı sağlam bir kara para aklama oyunudur.
  1 -8 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  Cfc ( soğutmada ve deodorantlarda kullanılan bir gaz ) gazının kullanımı yüzünden delinen ozon tabakasındaki deliği küçültmek amacı ile Montreal protokolü anlaşması yapıldı ve bu gazın kullanımı tüm dünyada minimuma indirildi. Bu sayede son yıllarda bu delik küçülmeye başladı
  4 ... sufferinq
 3. 3.
  Deodorantlar ve parfümler yüzünden delinen tabaka ağır sanayi ve milyarlaca araçtan dolayı delinmiyor muazzam ve çok zekice. Milyar dolarları iç ederken araç ve fabrika sayısını azaltamayacağından en salakça şeyi ozon delinimine sebep göstermek cidden komik. Bunun gerçek olduğuna inanmanız müthiş bir iman gerçekten.
  -3 ... ktm li aynasiz
 4. 4.
  ozon tabakası deliniyor, bu doğru, ancak ozon delindiği için filtre edilemeyen dalga boyundaki ışınlar okyanus yüzeyinde ozon oluşmasına sebebiyet veriryor, yani ozon tabakası delindiğinde kendini tamir edebiliyor.
  2 ... ibni maymun
 5. 5.
  ozon tabakasındaki delikle karbondioksitin yahut sanayi atıklarının ilişkisi farklıdır.

  bu breaking bad denen dizide adamın cesedini eritmek için düz mantıkla asidi küvete döken, plastik kaba koymayan genç çocuğu anımsatıyor.

  cfc denilen gaz buna sebep olmuş ve bunun kullanımı ciddi miktarda azaltılmıştır.

  teknik hususlar hakkında düz mantık yapılmaz, çünkü her konunun belirli bir disiplini vardır.
  1 ... raduyev
 6. 6.
  bir halt bilmeyen ahmak cahillerin o cahil kafalarıyla bir de ahkam kesmeleri. lan klorflorokarbon kullanımı azaldı da bugünleri görebildin.
  1 ... kakandoboy
 7. 7.
  Şu an insan denen canlı türü yok olsa 20.000 yıl sonra bu gezegene gelen biri insan denen canlı burada yaşamamış der.
  Doğa kendini yeniler aslına döner. insan yapımı olan her yapı doğaya aslına döner. Gökdelenler birer tepecik yeşil ormanlık alan olur.
  Pardon, insana dair bir iz kalırdı. Bu iz bankaların kasalarında işlenmiş damgalanmış saf 24 ayar altınlar olurdu. Bunun sayesinde yeryüzünde insan denen canlının yaşadığı anlaşılırdı.
  Hayvanlar (evcil olanlar) kendi doğalarına döner.
  Atmosfer iklim yağış manyetik alan kutuplar kıtaların deprem yanardağ meteor gibi doğal süreç olmadan asla bozulmayacağı, bize bozulma gibi gelse de aslında doğası gereği yeni bir form şekil yaşam alanına dönüştüğü düşünülürse; doğa kendini yeniler.

  Doğal olmayan ve bu dünyaya ait olmayan insan ve bir tek insanın neden olduğu değişiklik doğa da yeni yaşam alanı yaratıyor diyemiyoruz.
  Doğayı yaşamı insan yok ediyor ve insan elini çekmeden doğa kendini yenileyemiyor. Doğa-insan ile insan-virüs ile ilişkisi o kadar bir birine benziyor ki...
  ... thebiggraywolf
 8. 8.
  Esnekmiş delinmiyormuş.
  2 ... toprakgrubu
 9. 9.
  manyakmısınız abi, tabiki yalan. dış güşlerin reisi devirmek için uydurdukları bir şey bu.
  neyseki biz sandıkta bunun cevabını vermiştik.

  işte bu kadar zeka lazım böyle bir başlık için.
  ... dergah sovalyeleri
 10. 10.
  bu da hiçbir şeye inanmıyor amk. atayız mıdır nedir.
  2 ... lucius vorenuss